Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak így?

Milyen lehetőségeim vannak így?

Figyelt kérdés

Elég rosszul sikerült az érettségim, úgy hogy nagy valószínűséggel nem jutok be egyetemre, vagy főiskolára. Az okj-s képzéseket már sokat nézegettem, de szinte mindhez nyelvtudás vagy valamilyen előfeltétel szükséges, nekem viszont csak egy alap érettségim van egy emelt társadalomismerettel.

Valami olyan humános képzésre lenne szükségem, ami nem igényel nyelvtudást, értelme is van és jól lehet vele elhelyezkedni.(L)



2018. jún. 28. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hová jelentkeztél felsőoktatásba? Mi érdekelt igazán?

Nem éri meg egy évet dolgozni, újra érettségizni és újra megpróbálni? Ez túl fontos kérdés ahhoz, hogy megelégedj valami tanfolyammal, ha van esélyed tovább is tanulni még!

2018. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szegeden élek itt jelentkeztem egyetemre és főiskolára is. Igazán valami emberközeli, nem túl megerőltető, jól fizető munkára vágyom. Szerintem jó érzékem van emberekhez, de valami tartalmasabbra vágyom a szociólógiai, segítő képzéseknél. Igazán foggalmam sincs hol helyezkedjek el, mert sosem tudtam igazán mi érdekel


A tovább tanulással igazán csak az a próblémám, hogy nyelvvizsga vagy emelt nyelvi érettségi szükséges hozzá, amihez az én nyelvtudásom kevés

2018. jún. 28. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nyelvet tanulnék (hagynám az okj-t), mert ha fel is vesznek akkor is kell majd nyelvvizsga a diplomához. Sőt 2020-tól ha jól tudom már be se kerülhetsz a felsőoktatásba nélküle.
2018. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!