Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Melyiket válasszam?

Mi legyek? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Ezek közül melyik szakmák közül melyiket érné meg kitanulni?

~légiirányító

~informatikus

~katona tiszt

`rendőr tiszt



2018. júl. 2. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik érdekel a legjobban?
2018. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igazából mindet szívesen csinálnám

ezért is kérdeztem hogy szerintetek melyik érné meg jobban

2018. júl. 2. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így a legbiztosabbnak az informatikust mondanám amivel Magyarországon is el tudsz helyezkedni. De az nem árt ha érdekel is a téma, tehát nem ajánlom hogy csak a pénzért csináld.


A rendőrt és a katonatisztet inkább kizárnám, ha csak nem érdekel nagyon a téma.


Légiirányító külföldön jó meló, de hogy itthon mi a helyzet vele azt nem tudom. Nem olyan nagy a kereslet, főleg csak ha itthon maradásra tervezel.


Szóval ha kicsit is érdekel az informatika és értesz is valamennyit hozzá és nem akarsz muszájból külföldre költözni, akkor az a számodra a legmegfelelőbb szakma. Sőt, manapság ez az egyik legkifizetődőbb foglalkozás.

2018. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
88%

Rendőr tiszt.


Az informatikust azért nem ajánlom, mert manapság mindenki az akar lenni, a legtöbb gyerek informatikára megy, az lett a divat szak, még találsz vele állást, de egy 10 év múlva tele lesz informatikussal az ország és csak akkor fogsz munkát találni, ha kiemelkedő teljesítményt nyujtasz a szakmádban.

2018. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

#4 Igen, mindenki informatikusnak tanul. Viszont nem árt figyelembe venni, hogy a 70%-uk kiesik matek miatt már az első évben...

Szóval még nem kell aggódni a túltelítettségtől.

2018. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
75%

#5-ös

Egyetemen lehet sokan buknak, de minden karon, ez ilyen.

Viszont a középiskolát nem nehéz elvégezni, ott ugyan azok a követelmények mindenhol, középszint érettségihez, sokan eltudják végezni, nálunk pl. az informatikusok tanultak a legjobban, inkább a műszaki pályákon buktak sokan. Viszont az egyetem már nehezebb, ott csak akkor maradsz ,,életben", ha tényleg érted és tudod, amit csinálsz és a matekkal továbbtanulás téren minden középiskolát elvégzett ember szív egyetemen.

2018. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Katona tiszt bem fizet max misszioval, ott sok mindenről le kell mondanod.

Ha engem erdekekne az informatika tuti mernokinfora menten volna, olyan kezdo fizetest magyarorszagon mas szakkal nem kapsz. Ha erdekel az info, en a helyedben arra mennek.

2018. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyikhez a legjobbak a képességeid

Amelyiket tudnád hobbiként megélve 40 évesen csinálni, tehát amiben ezt el tudod képzelni

Meg amelyikhez a legjobban affinitást érzel.

Ülő munkát szeretnél , aki kordinál, vagy programoz, vagy bevetéses munkát, aki terepre megy.

Melyik vagy a leginkább te.

Tényleg a készségeidet vedd figyelembe.

Amúgy pl reptéren (mondjuk az is sztem monitoros:)) dolgoznál csapatban, vagy gép előtt ülve akár szólóban akár csapatban, vagy inkább nyomoznál, vagy ilyen harci kiképzést csinálnál végig

2018. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
*mondjuk pl a katonaságot leet, hogy nem is szokták 40 évig csinálni, én azt nemtom, utána válthatnál, vagy előbb inkább csinálj valami szakmát, legyen valami szakma a kezedben, és utána menj el katonáskodni, ha ez egy opció, és a képzés elvégzése után még nem leszel idős, és be/felvesznek katonának. Várjál, akkor szerintem csináld meg az informatikus képzést nyelvvizsgával, reptéren azé jól jön az idegennyelv, aztán képeztesd ki magad még hát nemtom rendőrnek akkor tudnál-e pl még menni v katonának, hogy mennyire szigorúak a feltételek.
2018. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!