Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a Szent István...

Vélemények a Szent István Egyetem építőmérnöki karáról?

Figyelt kérdés
Az építészmérnökire akartam menni, mert jól rajzolok. De úgy gondolom oda az kevés lesz. Matekból négyes-ötös vagyok középsuliba (most 11. évfolyamos vagyok). Nagyon sokat gondolkoztam hová kéne menni, de nagyon nem volt elképzelésem. Ezért leírnátok milyen ez a kar? Nagyon szívás?

2018. júl. 3. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az építômérnöki mindenhol matekosabb-fizikásabb, mint az építész. Ezenfelül a SZIE biztosítja Pesten talán a legrosszabb minôségû oktatást, de az építészt itt biztosan el tufod végezni, a rajzfelvételi egy vicc és a ponthatár is alacsony, ha esetleg neked ez fontos. Tudom ajánlani a BME építész szakát.
2018. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira gyenge ez a suli, hogy amikor odajártam építőmérnökire 200 főből kb. 15-en államvizsgáztunk le a 8. félév után :-D. Mondjuk egy 10éve volt.


Ide szabadkézi rajz tudás nem kell, illetve 1 tárgyat kell túlélni, ami az építészeti rajz.


Matekból mindegy milyen jegyeid vannak, mert úgyis elkapálnak (majdnem) mindenkit. Én is 5ös voltam középsuliba és éppen hogy sikerült átmennem a vizsgán másodszorra 2essel. De ez egyénfüggő és persze tanárfüggő is. Ha matek faktos gimis vagy akkor könnyű(könnyebb) lesz. Ez persze nem egy BME, ott hatványozottabban durvábbak a vizsgák és a házik. Mondjuk itt is lesz évközbe egy pár házid és zh-d (kb 15db), nem fogsz unatkozni.

2018. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gagyi, BME az ász
2018. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!