Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt meglehet szokni? Vagy, ,...

Ezt meglehet szokni? Vagy, , tanulható? "

Figyelt kérdés
Halihó, többen is mesélték nekem, hogy a tanulás nekik annyiból áll, hogy átolvassák egyszer a tananyagot és meg is jegyzik a húzosabbakat kétszer,háromszor, na de viszont arra lennék kiváncsi, hogy ezt sok tanulással meglehet szokni, vagy ez szimpla örökletes skill?

2018. júl. 5. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Azt ne vedd be, hogy csak elolvassa és tudja. Azt igen, hogy miközben olvassa, közben aláhúzza vagy kiemeli, és figyelmesen olvas, próbálja megérteni amit olvas. Esetleg a margón ceruzával jegyzetel, rendszerez. Azaz aktívan tanul (nem csak olvas). Az aktív tanulás skill viszont tanulható.
2018. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ mit?

És érdekli e az illetőt😀

Én állattenyésztő szakmunkást végeztem,4es feletti átlaggal,'tanulás nélkűl' .Na jó az anatómia és egészségvédelem meg néha a géptan ' húzós volt.De a sima állattenyésztés rész és takarmányozást leírtam tanórán és kivűlről tudtam.De imádtam.Kiskorom óta ezt akartam.

Annó magyar,matek,fizika stb utáltam,2-3as tanuló voltam,elég sokat szenvedtem a tanulással.

2018. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem inkább a tanulás az ha elolvasás után vissza tudom mondani. Új példákkal is ugyan úgy eltudom mondani. Pár vissza mondás után megértem a logikát és még 1-2 elolvasás után kb minden részletet tudok.


Nekem ez a tanulás ha valamilyen szövegről van szó.

2018. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak 2-3-szor olvasod el, tudod, hogy miről olvastál, tudsz róla beszélni, de nem mélyrehatóan, nem sajátítod el a tudást hosszú távra. Én pl. úgy tanultam meg a 60 tételt érettségire, hogy már ősztől elkezdtem kidolgozni őket, ez ismétlésnek jó volt, hiszen ezeket mind tanultuk valamikor. Aztán kiemeltem a fontos kulcsszavakat, fogalmakat, helyszíneket, évszámokat stb. Mindig úgy kezdtem, hogy felolvastam legalább 2-szer hangosan, utána meg bekezdésről bekezdésre hallottam és elkezdtem memorizálni a lényeget. Ha egy bekezdés megvolt, felmondtam és így tovább, egyre többet. Amikor az egész anyagon túljutottam, felmondtam egyben az egészet, ezt is legalább 2-szer. Lehet, hogy hosszúnak és macerásnak tűnik, de nekem csak így marad meg a lényeg. Mindenkinek más tanulási módszer válik be, neked kell kitapasztalnod, hogy mi a jó.
2018. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örökletes a dolog inkább, ugyanúgy, mint az ember értelmi szintje és a többi ezekhez kapcsolódó értelmi képesség. Nekem például középiskolában szinte mindig elég volt egyszer elolvasni az adott anyagot, vagy már órán megjegyeztem eleget az ötöshöz, könnyen belement a fejembe. Egyetemen már viszont általában nem volt elég az egyszeri elolvasás, jobban éreztem magam, ha átismételtem párszor az anyagot, és meg is hozta a dolog az eredményét. De előfordult egyetemen is, hogy sok mindent elsőre megjegyeztem, ez főleg azoknak a tárgyaknak az esetében volt igaz, amik jobban érdekeltek.


De egyébként azt nem kell mindig elhinni, ha vslaki mindenre azt mondja egyszer elég volt neki elolvasni. Nagyon sokan szeretnek túlozni, nagyítani saját képességeiken.

2018. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Örökletes" aha,család oldalága diplomás épitészmérnőkőkből áll,én miért nem.

Inteligencia nem örökőlhető úgy mint a rák vagy aranyér.

A család/nevelés se feltétlenűl tesz okossá vagy butává.

2018. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!