Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan egyetemi végzettség,...

Olyan egyetemi végzettség, hogy mechatronikai mérnök van külföldön is, vagy ez egy magyar "találmány"?

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 03:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mechatronikára mész, még simán lehet belőled programozó.


Ha informatikára mész, soha nem lesz belőled otthon mechatronika mérnök.


Szóval ez így egyértelműen mechatronika.

2018. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem értem hogy honnan jött ez a fene nagy mechatronika mánia mert pl 1-2-3 éve még mindenki úgy volt vele hogy mindent tanulnak de csak felszínesen vagyis felszínesebben mint egy adott területen dolgozó. Olyan kicsit ez kicsit az, most meg mindenki el van tőle olvadva hogy mekkora sztár szakma? Azért ez kicsit fura:D
2018. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Fordítva: a külföldön elérhető sokkal szélesebb kínálatból (ahol van külön webprogramozó, AI stb. szak) itthon a mechatronika és gazdasági informatika a két specializált szak. Le vagyunk maradva 20 évvel, elavult az oktatási szerkezet. Ha itthon is lenne +18 mindenféle specializált szak, fel se tűnne, hogy van mechatronika is.
2018. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#12 én sose halottam hogy így emlegetnék. Egyébként meg az a 450-460 pontos ponthatár Pesten mutatja, hogy nagyon nem így gondolják. Egyébként gépész-villamos mechatronika mellett eszembe se jutott, csak az a fránya mérnökinfó is vonz :D
2018. júl. 7. 21:52
 15/17 anonim ***** válasza:

" Egyébként meg az a 450-460 pontos ponthatár Pesten mutatja, hogy nagyon nem így gondolják"

Igyekszem hogy ne legyen nagyon alpárian suttyó a hozzászólásom de ezzel a válasszal ez a minimum.

Szerinted akkor a közgáz is egy naaaagyon keresett "dolog" ha arra is 450 a ponthatár(állami) bármelyik suttyó vidéki egyetemre?

Semmi de semmi köze nincs a ponthatárnak az értékhez. Ha senki nem jelentkezne orvosnak megmerem kockáztatni hogy 280 ponttal is felvennének bármelyik orvosi karra. Úgyhogy az értéket és a ponthatárt ne tegyük össze.

Ha jól tudom pszichológiának is olyan 440 a ponthatára... ettől függetlenül tejben vajban úszó pszichológust nem fogsz találni se égen se földön. (na most vetődjön fel benned a kérdés(ha még nem történt volna meg) hogy ennyire sokat ér a szak, vagy csak azért ekkora a ponthatár mert sokan jelentkeznek rá)

2018. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
a ponthatár nem általánosságban magas, hanem a többi mérnöki szakhoz képest nagyon magas.
2018. júl. 8. 00:15
 17/17 anonim ***** válasza:

A problémára az adott választ már megadtam SŐT te magad is.

" 450-460 pontos ponthatár Pesten"

Más egyetemeken rohadtul nincs 70 pont dif 2 mérnöki szak között, valamint ahogy mondtam van a helyszám és van a jelentkező szám. Hidd el ha a GDF-re csak 410 pont felett jelentkeznének annak a mérnökinfójára se 280 pont lenne bejutni ha minden államilag támogatott hely betelne. Ezt már nem igazán tudom hova ragozni.

2018. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!