Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom, hogy meglehetősen különböző irányok, de mégis ezek érdekelnének.

Pszichológia, orvosi-azon belül patológia, programozó informatikus, mérnökinformatikus.

Ezek mind érdekelnek, de melyiket érdemesebb tanulni? Pénz szempontból sem mindegy azért. És ha esetleg elkezdem az egyiket, akkor érdemes átváltani, ha mégsem azt szeretném csinálni, vagy huszonévesen késő lenne elkezdeni új szakot?

A másik amitől tartok az orvosinál, hogy érdekel, de félek, hogy mégsem bírnám úgy a holttesteket, mint arra számítok.



2018. júl. 8. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Kezdd el a proginfót! Ha bejön, találsz majd munkát, egy idő után talán otthonról is dolgozhatsz, és egy rakás pénzt fogsz keresni.
2018. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ezek egymástól elég messze eső területek, konkrétan van valami hobbid, szabadidős tevékenységed, amelyhez ezek bármelyike köthető? Azért az ember napi 9-10 órát eltölt a munkahelyén 40-50 éven keresztül, nem árt valami olyat választani, amit szeretsz is csinálni.
2018. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Ezt már mondták, de tényleg ennyire jól fizet? Néha nagyon el tudják túlozni.


#2 Igazából tényleg mindegyik érdekel. Szeretem az informatikát, érdekel az emberi viselkedés, az anatómia, stb.

2018. júl. 8. 10:00
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
A statisztikák szerint tényleg jól fizet. Persze nem mindegy, hogy a kiskunröcsögei önkormányzat weblapját szerkesztgeted, vagy egy webbank biztonságát felügyeled. Ha jó leszel a szakmádban, néhány év alatt akár hétszámjegyű fizetést is elérhetsz, de ha nem vagy kimagasló, akkor is átlag felett fogsz keresni.
2018. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

ha infó és orvoslás is egyszerre érdekel és az infó felé hajlanál jobban, akkor a proginfó helyett szinte biztosan jobban jársz a mérnök infóval..


ugyanaz a matematikai repoertoár, csak könnyebben szakosodhatsz mondjuk bioinformatikai irányba, vagy akár orvosi műszereket fejleszthetsz, amit kicsit nehezebb proginfós tudással megvalószítani, mivel ezekhez nem árt némi fizika tudás is...

2018. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

az én sorrendem ez lenne:

Proginfó-most nagy keletje van, és könnyen tudsz plusz képzéseket csinálni mellé, valamint széles az elhelyezkedési skála is

mérnökinfó

orvosi-a patológia sajnos a legkevésbé megbecsült ága az orvoslásnak, pedig az egyik legfontosabb

pszichológia-iszonyat túlképzés van belőle, itt gyakorin is minden harmadik felvételiző pszichológiára akar menni.

2018. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell közben majd diák melóznod, s önmagában is érdekel a pszichológia, mégha elhelyezkedni nem is tudsu majd vele (azzal ez elég nehéz manapság) akkor szerintem nappalin kezd el pl. a Károli Gáspár egyetemen, levelezőn pedig az Óbudain a mérnökinfót...

Utána tudsz majd jelentkezni MSc-re egészségügyi mérnökire, hiszen "meghatározott kreditek teljesítésével számításba vehető: műszaki, az informatikai, az orvos- és egészségtudomány és a természettudomány képzési terület alapképzési szakjai".

Ha ez így túl nagy falat, vagy dolgoznod is kéne, akkor vedd ki a képletből a pszichológiát.

2018. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve orvosként is biztosan eltudnál helyehkedni, de azt remélem tudod, hogy az orvosi egyetem 6 év, majd a szakosodás patológia esetében újabb 5 év.

Diagnosztikus cytológia esetén az 5 éves patológus szakorvosi után újabb 2 év.

2018. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem semmilyen kapcsolatom nincs az informatikai oldallal, de én is inkább azt mondanám. A pszichológia király dolog, de annak szentelni az életed, hogy tényleg az legyen a hivatásod, szerintem egy olyan dolog, hogy akkor érzed, hogy csak az tenne teljessé, vagy legalábbis én így gondolkodok róla. Ettől függetlenül tényleg el lehet esetleg végezni valamilyen infós szak mellett levelezőn, és akkor az ilyen irányú érdeklődésedet is kielégíted. Az infóban azt látom jónak, hogy ahogyan előttem is leírták, baromi sok felé el lehet vele indulni, ha leleményes vagy, és tényleg ilyen orvosi eszközök programozásáig el lehet jutni. Én orvosis vagyok, úgyhogy érdemben arról tudok nyilatkozni. Az szerintem nem lenne gond, hogy nem bírnád a holttesteket, ez így él a köztudatban, de elég jó énvédő mechanizmusaink vannak, ami miatt teljesen meg lehet birkózni ezzel a dologgal. Harmadév után már csak az igazságügyin lesz néhány olyan alkalom, amikor intenzívebben találkozol ezzel a részével, de nálunk senkinek sem lett ebből nagyobb gondja, aki nagyon tartózkodott az igyekezett hátul állni, kevesebbet boncolni, stb. egész jól meg lehet úszni. Mondjuk ha pont a patológia érdekel akkor azért nem árt, ha nem viszolyogsz az ilyesmitől. Meg tény, hogy az egy baromi hosszú képzés, és itthon nem feltétlenül fizet olyan nagyon jól. De a mi patológus professzorunk pl. kéthetente kijár külföldre dolgozni, és így oldja meg ezt a részét. De összességében még mindig az infót javasolnám.
2018. júl. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csókay doktor, a híres agysebész előbb matematikus volt, és utána végezte el az orvosi egyetemet. Van ilyen. Ne a pénz domináljon a döntésedben, csak erre ügyelj!!
2018. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!