Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostan hallgatók, hogy van...

Orvostan hallgatók, hogy van ez valójában?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.

Minden érdekel, elsősorban a budapesti egyetemmel kapcsolatban.

Tudom, hogy nagyon sokat kell tanulni, de igaz az, hogy minden nap reggel 8-tól este 6-ig vagy tovább bent kell maradni?

Van olyan év ami nagyon nehéz, vagy az első azért, mert a középsuli után hirtelen sok minden ömlik az emberre?

Van esély tanulmányi ösztöndíjat kapni, ha igen, akkor az csak egy jelképes összeg, vagy érdemes kezet-lábat törni a jobb jegyért?


Van olyan tantárgy (akár a felsőbb években), ami tényleg durva?

Minden évben végig van elmélet és csoportos gyakorlat, vagy van amikor kórházban kell jelen lenni, és ott tapasztalatokat szerezni?

Illetve bármi érdekel amit fontosnak tartotok az egyetemmel a tanulással kapcsolatban!

Saját tapasztalatok, stb.

Előre is köszönöm!


2018. júl. 11. 15:32
 1/5 anonim válasza:
100%

Én fogorvostanhallgató vagyok vidéken, most végeztem az első évemmel..

Nyílván sok a tanulnivaló, de ha jól beosztod az idődet akkor nincs para.. Én is jártam bulikba ( az igaz, hogy nem mindegyiken voltam ott) és még edzésre is jutott időm korán reggel.

Az órarend változó, volt amikor reggel 8tól este 8ig kellett bent lennem, de egyszer egy héten. Sok a lyukas óra, mikor haza tudsz menni, vagy elmenni a városba pl.

Tanulmányi ösztondíjra is persze van lehetőség, én is megkaptam, pedig nem voltam anno színötös :D

Vannak blokkgyakorlatok amiket kórházakban kell megcsinálni nyaranta, de az utolsó évben már csak kórhazi gyakorlatok vannak..

A lényeg, hogy időben kezdj el majd tanulni, sose halogasd és bőven lesz időd mindenre:)

2018. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. júl. 11. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most fejeztem be a negyedévet a Semmelweisen.

Nem kell minden nap reggeltől estig bent lenni. Harmadévtől kezdve már úgy rakod össze az órarended, ahogy akarod. Tehát csinálhatsz magadnak egy szabad pénteket, de cserébe egy vagy két hosszabb napod is lesz.


Az évfolyam jobbik 50%-a kap tanulmányi ösztöndíjat az előző félévi átlag alapján. A max összeg kb 20-25 ezer/hó körül van, szóval nem ettől fogsz meggazdagodni.


Majdnem minden évben van nagyon nehéz tárgy, másodévben 3 is (az a bizonyos anat-bikém-élettan szenthármasság). Harmadévben egy nagyon nehéz tárgy van (patológia), de van több szintén eléggé tanulós tárgy is mellette (mikrobiológia, kórélettan). Negyedévben a farmakológia (és a népeg) az utolsó nagy tárgy az egyetem folyamán.


Első két évben még szinte csak elméleti tárgyak vannak, ez az elméleti modul. Harmadévtől kezdve megjelennek az igazi klinikai tárgyak (először a belgyógyászati propedeutika, majd a sima belgyógy), amiknek a gyakorlatai már kórházban, betegágy mellett zajlanak. Negyedévtől kezdve pedig már csak elvétve van néhány elméleti tárgy (kivétel ez alól a farmak és a népeg, amik ahogy korábban írtam, elég nehéz elméleti tárgyak negyedévben).


Tanuláshoz jótanácsok: a “nagy” tárgyakat tanuld folyamatosan! Máshogy nem igazán lehet az anatómiát, biokémiát és társait megtanulni. Tapasztald ki, hogy te hogyan tudsz effektíven tanulni (napközben vagy estefele, egyszerre többet vagy inkább többször kevesebbet, stb).

2018. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

SZOTE-ről tudok írni, de szerintem azért sok mindenben hasonlítanak.


"igaz az, hogy minden nap reggel 8-tól este 6-ig vagy tovább bent kell maradni?"

-Volt ilyen napom, igen. És ha bejártam volna minden órára, akkor lett volna legalább két ilyen napom is hetente, de nem, természetesen nem minden nap ilyen.


"Van olyan év ami nagyon nehéz, vagy az első azért, mert a középsuli után hirtelen sok minden ömlik az emberre?"

-SOTE-n elég hírhedten a másodév a legnehezebb. Nálunk pedig a harmadév.

Az elsőt általában könnyűnek szokták tartani, de persze amiatt nehéznek mondható, legalábbis az eleje, hogy hozzá kell szokni, hogy már nem középiskolában vagy, hogy nem csak az ötös a jó jegy, hogy néha vért izzadsz egy kettesért is, meg kell tanulni áldozatokat hozni, és mindenekelőtt meg kell tanulni tanulni.


"Van esély tanulmányi ösztöndíjat kapni, ha igen, akkor az csak egy jelképes összeg, vagy érdemes kezet-lábat törni a jobb jegyért?"

-Van, de azért nem egy nagy valami összeg, bár gondolom ez egyetemenként változik. Nálunk azt hiszem a hallgatók 50%-a kap ösztöndíjat, ebből az első egy-két ember kap 32 ezer forint körüli összeget, utána fokozatosan csökken ez az összeg, és az utolsók 9 ezer körülit kapnak.


"Van olyan tantárgy (akár a felsőbb években), ami tényleg durva?"

-Anatómia, élettan, biokémia, kórélettan, farmakológia.

Ezekről tudok, de előfordulhat, hogy vannak még rettegett tárgyak, amikről nem tudok, mivel még nem érdeklődtem utána.


"Minden évben végig van elmélet és csoportos gyakorlat, vagy van amikor kórházban kell jelen lenni, és ott tapasztalatokat szerezni?"

-Nem vagyok biztos abban, hogy most csoportos gyakorlat alatt mindketten ugyanazt értjük, de igen, adott tantárgyakból szokott lenni előadás, szeminárium és gyakorlat is.

Kórházi gyakorlat (ápolástani) először elsőév utáni nyáron van, utána másodévben és azután nincs semmi, aztán harmadévtől meg már van évközben is kórházi gyakorlat.


"Illetve bármi érdekel amit fontosnak tartotok az egyetemmel a tanulással kapcsolatban!


Saját tapasztalatok, stb."

-Kettőt és könnyebbet. :D

Amúgy nagyon szívesen beszámolnék neked arról mondjuk, hogy milyen is konkrétan az első éved a SZOTE-n, de úgysem ide jössz.

Amit fontosnak tartok? Talán mondjuk azt, hogy ne menj ki úgy vizsgázni, hogy van olyan tétel, amiről egy szót sem tudsz mondani, abban bízva, hogy úgysem húzod ki, inkább halaszd el. De azért ne is halasztgass örökké, mert annak rossz vége lesz.

A tanuláshoz max. annyi, hogy ne ragaszkodj erővel a régi szokásaidhoz, próbáld meg felfedezni, hogy mi a számodra leghatékonyabb módszer, és ne hajszold túl magad.

2018. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 12. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!