Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hülyeség elmenni...

Szerintetek hülyeség elmenni fél évig olyan egyetemre, ahova nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Vagy csak pénzkidobás az a fel év? Nem vesznek fel oda ahova szeretném. Egy kisvárosban élek és itt nem tudok dolgozni. Egyetem mellett nagyvárosban tudnék, viszont arra a fél évre sok pénz berendezkedni.. és lehet felesleges is.. a másik félévben hazajönnék készülni az újraérettségire. Szerintetek? anya ellenzi, menjek.

2018. júl. 12. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy ne lehetne találni egy kisvárosban vagy a környékén semmilyen állást. Az országnak egy igazán elmaradott részéről származom, de ott is akad egész sok munkalehetőség fiatalok számára szupermarketekben, kisboltokban, vendéglátásban vagy gyárakban, ha nem is helyben, legalább a környéken.


Szóval én helyedben utánanéznék azért az állásoknak, aztán összehasonlítanám a nagyvárossal, hogy ott mennyivel tudnál többet keresni. Ha egyetemre mész kollégiumba mennél? Szociális helyzetetek milyen, kapnál ösztöndíjat? Mert ha igen, akkor lehet még több pénz is maradna nálad havonta, mintha anyukádékkal élnél otthon.

2018. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Milyen szakokról beszélünk? Ugyanarra a szakra mennél mindkét egyetemen?
2018. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha teljesen biztos vagy benne, hogy nem fogod elvégezni, akkor mindenképpen hülyeség. Ha államira jelentkeztél, akkor fogynak a féléveid, ha meg fizetősre, akkor az a pár százezer forint kárba vész. Akkor már jobban jársz, ha dolgozol, és a fizetésedet félrerakod.
2018. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát megszűnik a tanulói jogviszonyom és így a diákmelók már nem játszanak, és csak egy érettsegim van.

Nem, más szakra mennék.

2018. júl. 12. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem megérheti bemenni... Én csupán Szigetszentmiklósi vagyok, nem vidéki.

De amikor éppen nem voltam diák, akkor gyárba vettek volna csak fel 3 műszakban, 120 nettóért. Sima érettségvel nem mész semmire.

2018. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!