Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárként csak taníthatok?

Tanárként csak taníthatok?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem. Továbbtanulás gyanánt a magyar-történelem szakos tanárt; a magyar-etika szakos tanárt és a pedagógiát jelöltem meg. Első helyen a magyar-történelem áll. Nagyon szeretem az irodalmat és a történelmet is, azonban a gyerekeket nem és idősebb diákokkal sem szeretnék foglalkozni, egyáltalán nem szeretnék tanítani. Valószínűleg fel fognak venni a tanárira (a pedagógia tényleg teljesen kilőve, az csak ilyen ,,utolsó mentsvár" lett volna).


A kérdésem tehát az lenne, ha elvégezném a tanárit, akkor azzal csak taníthatnék? (Nyilván mosogathatnék, de az ilyen és ehhez hasonló foglalkozás-ötletek nem érdekelnek.)



2018. júl. 15. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
továbbtovább tanulsz és egyetemen taníthatsz, most őszintén tanárként mit szeretnél? talán igazgatónak elmehetsz
2018. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak taníthatsz. Lehet még belőled betanított irodai Excel-droid, ahhoz bármilyen diploma jó. Ja, meg némi Office-ismeret is kell. Mondjuk ebben az esetben egy idegennyelv-szakos diplomával jobban járnál, a cégek irodában szeretik a külföldiül is beszélő munkaerőt.
2018. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanárira mész, akkor eleve kötelező gyakorlat lesz iskolában. A tanári kifejezetten az a szak, aminek benne van a nevében, hogy milyen munkakör tölthető be vele...

Ha megfogadod a tanácsom, inkább kihagysz egy évet, aztán vagy elmész töri/magyar szakra magyar/töri minorral, vagy keresel olyan szakot amiben el is tudod magadat képzelni.:)

(De ha nem bánod, hogy 1-2 féléved elveszik, kezdd el a tanárit, hátha pár tárgyat el is tudsz majd ismertetni más szakon.)

2018. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Miután az lesz a diplomádban, hogy "tanár", nem értem a kérdésedet. Nyilván okos és/vagy ügyes emberek sok más dolgot is csinálhatnak, mint amiről a diplomájuk szól, esetleg erre már egyetem alatt rájönnek, és hagyják is a diplomát a fenébe (Bill Gates, Steve Jobs pl.).


Aki más pályán megy tovább, annak a diploma lényegében felesleges volt. Kóka Jánosnak van orvosi diplomája, de informatikai cégvezetőként nem túl sok hasznát veszi.


Ha nem vállalkozóként csinál karriert az ember, akkor van néhány foglalkozás, ahová "ha ló nincs, szamár is jó" elv alapján felvesznek bármilyen diplomával. De ezekben az esetekben általában túljelentkezés van, és bizonyítani kell a képességeidet, nem elég a diplomát mutogatni. Lehetsz mondjuk kollégiumi nevelő, pártfogó felügyelő a Büntetés-végrehajtásánál, APEH-próbavásárló és még sok már ilyesmi.


De miért tanulsz olyant, amiben nem akarsz dolgozni? (Ha akarsz, az sem egyszerű, mert általában tanárhiány van ugyan, de speciel törtitanárból rengeteg van.)

2018. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Légyszí, ha utálod a gyerekeket ne legyél tanár!

Éppen elég, hogy az énbgyerekkoromat tönkretették az ilyenek, a gyerekeimét már ne tegyék!

2018. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én angol-etika szakon vagyok, angolon lehet fordítani, magánórázni, tolmácskodni. magyar szakkal lehetsz tévéknél is bármi, kommunikációs dolgok. töriből régészeti segéd, vagy akármi amúgy. ha nem, akkor meg el is mehetsz politikusnak az oktatási részlegre.


de ne menj oda. annyi pedagógiás tárgyunk van.. nem szeretnéd. meg vagy rengeteg gyakorlat is, főleg utolsó 2-3 évben. az meg tiszta gyerek. de lehet majd megszereted, remélem.

2018. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a történelmet és a magyart, de nem akarsz tanítani, akkor menj sima történelem vagy magyar szakra, ha komolyan gondolod, az idegennyelv sem gond, akkor valamelyik témában kutathatsz is, és tovább mehetsz phd-re, és lehet belőled kutató, egyetemi tanársegéd, később magasabb tudományos fokozatokat is szerezhetsz stb. De az az igazság, hogy szerintem az is jelentkezhet phd-re, és komolyabban elmélyedhet a tudományos irányokban, aki tanári szakot végzett. Úgy értem, a kérdésed erre irányult. Szerintem semmi akadálya ennek, igazából az egyetemen oktató tanárok többsége is általános iskolai vagy középiskolai tanár volt eredetileg.


A "sima" történelem szak és a történelemtanári szak között annyi a különbség, hogy a sima szakosok több tudományos módszertant, illetve több kurzust látogatnak a szakból. Viszont ezeket a tanárszakos is végighallgatja, csak kissé kisebb óraszámban, kevesebb hangsúllyal, mert nála a másik tanár szakon, illetve a pedagógián ( és módszertanon) van a hangsúly. De ez nem azt jelenti, hogy valaki tanár szakkal ne mehetne el tudományos irányba. Sőt, szerintem érdemes is a tanári szakot elvégezni akkor is, ha nem szeretnél tanár lenni, hanem utána tovább akarsz menni.


Viszont nem fogod élvezni a pedagógia részét a dolognak, főleg, amikor majd ki kell állnod a gyerekek elé és órát tartani. Az úgyis el fogja venni a kedved attól, hogy tényleg taníts is. Csak a gond ott kezdődik, hogy ha nem sikerül phd irányba tovább menni, és ott lesz egy tanári szakma a kezedben, akkor kényszerből mégis tanítani kezdesz (mert annál jobban fizető munkát nem fogsz találni azzal a diplomával), és azzal magadnak is és a diákságnak is ártani fogsz...

2018. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!