Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gépész vagy villamosmérnök...

Fizikakedvelő kérdése:

Egy gépész vagy villamosmérnöknek milyen mélyen kell alkalmaznia a fizikát?

Figyelt kérdés
Sosem voltam bütykölős típus,nem érdekeltek a műszaki dolgok. Mindenki mondja,hogy érdemes fizika érdeklődéssel mérnöknek tanulni. Biztos ez? Nem tudom megérteni,hogy például gépgyártástechnológiához milyen részletes fizikatudásra lenne szükség. Ugyanez igaz az mikroelektronikára. Olyan szakmával szeretnék foglalkozni amihez nagyon sok,tömény fizika szükségeltetik. Ezért kérdezem ezt. Kérlek kedves mérnökök ne vegyétek ezt provokációnak,engem tényleg érdekel a mindennapi életben,hogy illetve milyen mélyen alkalmazáttok a fizikát.

2018. júl. 18. 18:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

a gépgyártástechnológiában nagyon sok és elég mély fizika kell, anyagtechnológiai dolgok, forgácsolási paraméterek, gép paraméterek, elektronikájuk stb stb stb... ezek mind a fizika ágai, és nagyon érteni kell. a mikroelektronikában minden elektronikai, mágneses és egyéb hasonló fizikai ágak.....


kellenek.


de ha ezt kevésnek érzed, mehetsz fizikusnak is.

2018. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha például kutatással szeretnél foglalkozni akkor elmehetsz olyan irányba, amihez tényleg sok fizika kell. Én építészmérnök vagyok, de rájöttem, hogy az elméleti dolgok sokkal jobban érdekelnek, mint amivel egy mérnök foglalkozik, ezért olyan irányba mozdultam, amihez matek és fizika is kell. Ezek a tárgyaim voltak a kedvencek általánosban és gimiben is.


A mindennapi életben szerintem a kutatás/fejlesztés területén kívül senki sem alkalmazza olyan mélyen a fizikát (nem is tudom, hogy pontosan mit értesz ezalatt). A mérnökök általában alkalmazzák a tudomány eredményeit, ezért nem kell nekik naponta foglalkozni a jelenségek fizikai hátterével. Ahhoz viszont, hogy értsék is, amit csinálnak meg kell tanulniuk nagyjából, hogy mi miért van, tehát szükségük van valamennyi fizika tudásra. Ezért javasolják a fizika érdeklődésűeket mérnöknek.

2018. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Abból mennyire lehet megélni kedves utolsó?

Fizikusnak szívesen mennék csakhát tudod milyenek a felnőttek. Mindig a mérnökre asszociálnak amikor fizikáról van szó.

2018. júl. 18. 18:47
 4/30 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de az nem fizika az én szemléletemben amit felsoroltál első. Az gépészet,és elektronika.
2018. júl. 18. 18:48
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
pedig az fizika. tömény fizika. elég nagy baj ha szerinted ezek nem a fizika válfajai.
2018. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A fizika az amit a fizikus tanul.
2018. júl. 18. 19:12
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
nem. az elméleti fizika nagyrészt. de maga a fizika egy sokkal tágabb fogalom ami a természet törvényeinek jórészét magába foglalja.
2018. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Szerinted a természet törvénye a fúrások fajtái,vagy a gépelemek.
2018. júl. 18. 19:18
 9/30 A kérdező kommentje:
*?
2018. júl. 18. 19:18
 10/30 A kérdező kommentje:
A természet törvénye az ami a természetben van nem ami a gyárban. Vagy nem így van?
2018. júl. 18. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!