Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes földrajz szakra...

Érdemes földrajz szakra menni? Mennyire kell oda matek/fizika/kémia? Hol lehet vele elhelyezkedni? (tanárin kívül)

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

érdemes, rengeteg új, érdekes dolgot tanulhatsz meg!

SZTE-ről tudok nyilatkozni, itt matek 1 félév, kémia is 1 félév, de erősen felbukkan ásvány és kőzettan keretein belül is, fizikát csak táj és környezet szakirányon kell tanulnod, azt sem fizika néven. Elhelyezkedni szakiránytól függően, a teljesség igénye nélkül: önkormányzatnál, nemzeti parkoknál, idegenforgalmi cégeknél, hoteleknél, térképfejlesztő cégeknél lehet. Ja és persze ugye a tanári.

2010. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En is focit tanulok (igaz Angliaban) iszonyat jo, es kismillio masra szakosodnek a tanari elott, ahogy az elozo is irta. Itt csak eleg alap fizika-kemia kell, kiveve a geologiara meg ekologiara, de az is elviselheto. Sok szerencset!!! :)
2010. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mit tanultok matekból,meg kémiából?(mit érdemes átnézni)Mert most érettségiztem,és arra gondoltam februárban jelentkezem földrajz szakra.
2010. jún. 19. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
masodik vok, en szemely szerint matekbol statisztikat tanultam majdnem vegig az elso evben, meg terulet szamitasok, meg szinusz koszinusz. Kemiabol az a minimalis ami nekem volt, az ilyen kozetek meg asvanyok voltak, meg pl vulkani hamu osszetetele, lava osszetetele, stb.
2010. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. matek-volt egy alapozó matekóra, amiben igencsak mindent, amit az érettségire tanultunk átnéztünk, ami szakmába vág azt részletesebben. Matek van még kartográfián, azon sin, cos, terület számítások. statisztika nálunk is van. kémi: kötések, elektron pálát, termodinamika, hibridizáció, ilyesmik.
2010. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jún. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!