Az egyetemen a szabadon valaszthato targynal lehet nyelveket valasztani? Gazdasagi egyetemen kerdezem, pl BGE, BCE, METU stb

Figyelt kérdés

A szabadon valaszthato targyakhoz tudok nyelvet folvenni? Akkor is, ha az netan ugyanezen egyetem mas tanszekehez tartozik? A szabadon valaszthato lenyege az, hogy az egyetem barmelyik tanszekenek barmely orajat lehet valasztani? Ha pl mar tanulok az alapkepzes altal egy nyelvet, attol felvehetek meg 1 vagy akar 2t is a szabadon valaszthato helyre?


Koszonom a valaszt!:)



2018. júl. 22. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van lehetőség nyelvtanulásra, de gondolom intézményenként eltérő a dolog. BCE-n például 2 (bizonyos szakok esetében 4) félévnyi nyelvet KÖTELEZŐ szabválként felvenni, ezek természetesen ingyenesek. De ezen felül annyi nyelvkurzust veszel fel gyakorlatilag, amennyit csak szeretnél, viszont ezekért már nem jár kredit és nem is ingyenesek, félévenként azt hiszem 30 ezret kellett nagyjából fizetni a heti 2*1,5 óráért (de majd valaki kijavít, ha már nem ennyibe kerül esetleg).
2018. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A szabadon választható tárgyak közé általában minden felsőfokú intézmény minden felvehető tárgya beletartozik, így a nyelvi tárgyak is. Van, ahol a nyelv tárgyak nem érnek kreditet, van, ahol fizetősök, máshol X egységnyit lehet felvenni, néhol előtanulmányi rendhez kötik, stb. Nézd meg azt az egyetemet, ahol te akarsz felvenni nyelvi órát.


Viszont ezek az órák néhol nem sokat érnek. Sokan mondják, hogy nem jó a tanár, a tárgy összetétele, alig csinálnak valamit, gyenge a számonkérés. Persze ez is egyetemfüggő, de szerintem komoly nyelvtanulást nem az egyetemen lehet szerezni ingyenesen.

2018. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 nem, a szabadon választható táryak közé NEM tartozik bele a felsőoktatási intézmény minden felvehető tantárgya. Mi METU-n például aligha érintkezünk a többi kampusszal. Médiásként szinte semmilyen tárgyat nem tudunk felvenni a gazdaság/turizmus/üzleti szakokról, és a grafika intézménytől is talán egy vagy kettő van. Ahogy az üzleti szakosok se tudják felvenni a mi tárgyainkat. De még sok olyan tárgyat se tudunk felvenni, ami a saját kampuszonkun belül létezik, más szakokon.


De a kérdésre válaszolva, nyelvet viszont minden szakon lehet tanulni, METU-n ez benne van a tandíjban, és annyi nyelvet vehetsz fel, amennyit akarsz. Más kérdés, amit a #2-es válaszoló is mond, hogy mégéri-e... Szerintem se ér valami sokat, én "középfokú nyelvvizsga felkészítő" tárgyat vettem fel, igencsak haszontalan volt. Szóval az egyetemtől ne nagyon várd sajnos, hogy tényleg tanít is neked nyelveket. Max arra jó, hogy legaláb foglalkozol a dologgal. Biztosan vannak kivételek persze.

2018. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak kötelező tárgyak, kötelezően választhatóak (szóval ezek is kötelezők xD), meg szabadon választhatóak.


A nyelvek általában kötelezően választhatóak, nálunk gazdaságin pl angol és német van. Szabadon választhatóaknál már csak ezekhez kapcsolódó plusz órák vannak. Más plusz nyelv nincs.

2018. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, igen METU-n is a nyelvek "kötelezően választható" tantárgynak minősülnek, de #2-es említette, hogy ez nem feltétlenül egységes minden egyetemnél. Nálunk így van.
2018. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3: De, beletartozik. Éppen ez a lényege a kreditalapú rendszernek, a kreditet mindenhol elismerik, és azt választasz, amit csak akarsz. Nem azt írtam, hogy az összes tárgy felvehető bárki számára. Én arról beszéltem, hogy vannak más intézményekben, szakokon, más karok által meghirdetett tárgyak is, amit te felvehetsz szabadon választható tárgyként a saját képzésed alatt. Azt én is tudom, hogy sok helyen korlátozzák a felvételt, és feltételnek odarakják, hogy adott képzésen kell lenned, vagy a képzésen belül korábbi tárgyat teljesítened kell, emiatt pedig külsősök nem igen férnek hozzá. Van néhány =/= mindegyik olyan.
2018. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értelek. Mivel nálunk (vagy legalábbis az én szakomon) nincs ilyen, ezért máshogy jött le a válaszod, nem tudtam, hogy ilyen létezik bizonyos más szakoknál.
2018. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
BGE-n kötelező tárgy az idegen nyelv végig :)
2018. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!