Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre jelentkezzek...

Melyik egyetemre jelentkezzek 336 ponttal? Folyt lent.

Figyelt kérdés

Osszesen 336 pontom van, mindenbol kozepszinten erettsegiztem. A valasztott tantargyam hittan volt. Az erettsegi jegyeim: Tori 4 , magyar 5, angol 5, hittan 5 es a legsiralmasabb matek 2-es lett.

Ahogy azt latjatok matekbol nagyon durvan gyenge vagyok.

Nem tudom hova jelentkezzek. Nincsenek egyetemista ismeroseim es felnottektol sem tudok tovabbtanulasi kerdesben segitseget kerni, ezert legyszi ne szidjatok, hogy itt kerek segitseget.

Erdekelne az idegenforgalom, turizmus- vendeglatas, igazsagugy, kereskedelem es marketing, kommunikacio, szociologia es a tanari palya( bar nagyon elkeserit a minimalberes fizetes ).

Mivel nagyon gyenge vagyok matekbol, arra lennek kivancsi, hogy ezeken a szakokon mennyire van szukseg a matekra es hogy nagyon gyenge matektudassal is meg lehet e oket csinalni.


Rolam:

Eros angol tudasom van es nagyon jo vagyok magyarbol, a tori tudasom eros kozepes.

Eleinte legiutaskisero akartam lenni de mivel nem tudok uszni igy errol lemondtam. Szeretnek utazni, embereket megismerni es olyan munkat vegezni, ami tesz az emberekert valamilyen modon.

Jogasz is lennek szivesen, de nincs elegendo pontom. Az idegenforgalom, turizmus elegge erdekel, de nagyon tartok tole, hogy a hianyos matek tudasom nagy hatrany lenne.



Azert kerek toletek segitseget, mert nincs senki, aki elmondhatna, hogy valojaban mivel is foglalkoznak ezek a szakok, nincsenek ismeroseim, akik ilyen teruleteken dolgoznak. Neten olvasgatok roluk, de nyilvan az nem adja vissza teljesen, hogy milyen ezekben dolgozni a valo eletben.

Legyszi irjatok meg a tapasztalataitokat vagy adjatok tanacsot.

Bocsi a helyesirasi hibakert es az ekezetek hianyaert



2018. júl. 26. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Pótfelvételire jelentkeznél?
2018. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem tanulsz meg úszni?
2018. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amiket felsoroltál hogy érdekelnek, majdnem mind a legmagasabb pontot igénylő szakok.
2018. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pluszban nem minden szakra van egységesen 336 pontod, a pontszám azon múlik melyik két tárgyat veszik figyelembe.


Ha már szociológia-akkor esetleg szociális munkás? meggazdagodni nem fogsz, de kb elég rá a pontod, és hiányszakma, az általad felsoroltakkal ellentétben.

2018. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,en is pont ezt szerettem volna kérdezni. Egyebkent rengeteg pont kell az altalad emlitett szakokra ha allamira szeretnel,ha viszont azt mondod ,hogy teged tenyleg az erdekel ,azt szeretnék es be tudod vallalni azt hogy fizeted ,akkor kb a minimum ponthoz közeli pont sok helyen eleg (pl Miskolc,Debrecen)

De te most potfelvételizni szeretnél,mert ha igen ott csak fizetős indul .

2018. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
20%
Légi utaskísérőnek miért kell úszni?
2018. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Viziszonyos vagyok, igy az uszas offos..

A legiutaskiseroknek kepesnek kell lenniuk kimenteni a vizbol az embereket..

Fizetosre szeretnek menni, mert eselytelen az allamira bejutni szamomra.

Igen, potfelveteliznek.

Elfelejtettem irni, hogy angol nyelvet mindenkeppen szeretnek tanulni, nem tudom pl. Az igazsagugyi szakon van erre lehetoseg?

2018. júl. 27. 01:24
 8/11 A kérdező kommentje:

Most mar tudom, hogy a pontjaim valtoznak szaktol fuggoen. ( meg ezt sem tudtam, koszi) gondolom azert viszonyitasi alapnak jo.

Leginkabb budapesti egyetemek erdekelnek, ezt is elfelejtettem leirni, bocsi.

2018. júl. 27. 01:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy pótfelvételire szeretnél-e jelentkezni, mert ott ugye csak önköltséges helyeket hirdetnek meg (1-2 kivétellel). Van már valami terved, hogy melyik egyetemre mennél? Jó pár helyen elég alacsony a ponthatár önköltségesre, a 336 pont bőven elég rá. Jogra is akár. A turizmust hagynám, hogyha rossz vagy matekból. Esetleg más szak nem tetszik még?
2018. júl. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Erdekelne meg a nemzetkozi tanulmanyok szak, bar nincs nyelvvizsgam es nem is emelteztem semmibol. Emiatt max csak jovore tudnek jelentkezni, amikor mar meglesznek. Az olvasottak alapjan ez a szak tetszik a legjobban, bar nem tudom, mennyire fontos a matek.
2018. júl. 27. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!