Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre vagy főiskolá...

Milyen egyetemre vagy főiskolára jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, jövőre érettségizek és nem tudom mi a nekem való szakma. Érdekelnek a művészetek, a rajz, a festészet, a fotózás, a természet, a lovak és az angol nyelv. Emberekkel nem igazán szeretek foglalkozni, tolmácsnak biztos nem lennék jó. Tipikus olyan ember vagyok aki a természetben érzi jól magát, egyedül. Gondolkoztam azon, hogy művészeti egyetemre megyek de az nagyon drága és nem tudom, hogy elég lennék-e oda mivel csak sima gimibe járok és nem veszek részt külön rajzórákon sem, csak itthon foglalkozok vele igazán.

2018. máj. 21. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha igazán érdekel a művészet, a rajz, akkor érdemes vele többet foglalkozni. Ha van hozzá érzéked, tehetséged, akkor vehetsz fel plusz órát (faktot), járhatsz szakkörre, csak beszélj a tanárral, persze, ha van erre lehetőség, csak akkor. Nem lenne érdemes hagyni, hogy kárba vesszen az, ami érdekel. Járj utána és foglalkozz vele többet.
2018. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Néha be szoktam nézni rajz faktra, de amit ott csinálnak az egyenlő a nullával...a tanár kiadja a feladatot és elmegy ebédelni aztán óra végére visszajön, nincs komolyan véve a dolog.
2018. máj. 21. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A MKE-n és a SZTE képi ábrázolás szakon van állami támogatás és ösztöndíjak szerintem,de egy ebben jártas biztos jobban megmondja. Szerintem megpróbálhatnád,ha ez érdekel. A Mome nekem túl elit,oda tényleg azokat veszik fel akik vér profik,sőt sokszor azokat sem,meg hát a kapcsolatok is számítanak sok esetben. Ott van még a PTE,ott is próbálkozhatsz.

Ami a szakokat illeti,tőlünk a gimi után sokan képi ábrázolásra mentek,ami tulajdonképpen ugyanaz mint egy művészeti középiskola,ott mindent megtanulsz amit korábban nem,mert mondjuk gimis voltál vagy valami teljesen más szakközéppbe jártál. Ha van egy kis tehetséged,és fel tudsz készülni,szerintem simán felvesznek. Van fotós szak is,pl. PTE-n.

Először is tudnod kéne miből tudnál felkészülni anniyra,hogy felvegyenek. Nézd meg külön külön mik a feltételek. A rajzot pár hónap alatt be tudod gyakorolni,ha van hozzá tehetséged.

Mi anno azt csináltuk hogy az általános suliból felkértük a rajztanárt hogy adjon egy pár előkészítő órát,ha van rá lehetőséged,az nagyon sokat segít. Ha ezen a vonalon akarsz indulni. A rajzolásban tudok segíteni,ha van kérdésed,a többiben annyira nem vagyok otthon,de neten mindent megtalálsz.

2018. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. máj. 22. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!