Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jogász szakra menni...

Érdemes jogász szakra menni Hol lehet vele elhelyezkedni? ügyvéd. Bíró. ügyész-en kívűl mi kell oda törin kívűl?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 13:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ebben a "perfekt"-ben én nem hiszek. Magyarországon mindenki "perfekt", aztán egy eligazítást sem tudnak angolul megadni. Számos nemzetközi konferencián láttam, hogy még a román és spanyol, meg szlovák előadók is jobban tudják az angolt és a németet, mint a magyarok, akik miatt (egy-két kivétellel) égett az arcom.
2012. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Én bíró szeretnék lenni, de mit jelent az ,hogy "kihalásos alapon működik" ? Ezt nem értem,vagyis csak egy bizonyos keretszámú bíró kell?
2013. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én jogász vagyok, most leszek ügyvédből jogtanácsos. Az én időmben magyar és töri kellett a felvételihez.


Szerintem, ha valaki jó jogász és képes angolul és/vagy más világnyelven dolgozni, akkor meg tud élni, nem is rosszul, "kapcsolatok" és korrupció nélkül is.


Vidéken nem tudom, mi a helyzet, de Budapesten nem igaz az, hogy neked kell fizetni, hogy elhelyezkedj.


Egyáltalán nem könnyű persze, 5 év egyetem, 3 év robot, szakvizsga, és nagy hátrány, hogy ezzel szinte csak Magyarországon tudsz érvényesülni.


De a kérdés szerintem az, hogy jó jogász lennél-e? Ha igen, akkor el fogsz tudni helyezkedni és jól fogsz élni.

2014. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 salada válasza:
A legjobb barátnőm jogásznak tanul,reggeltől estig a könyveket bújja, szinte semmi másra nincs ideje,komolyan, amikor moziba mentünk, akkor is azon aggódott,hogy mikor fogja megtanulni a napi adagját.. Én is jogi képzésen vagyok,nem jogásznak tanulok, de sok olyan tárgyam van,amit ők is tanulnak, csak én előbb tanulom, még nekem is nehéz, pedig végig kitűnő voltam. Őszintén szólva, ha jogász szeretnél lenni, hajrá, de azt kalkuláld be az életedbe,hogy a szakma eszméletlen mód telített, és csak azok kapnak jól fizető állást, akiknek van protekciója,vagy summa cum laude végzett.
2015. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!