Angol tanulás, ötletek?

Figyelt kérdés
Most végeztem a gimit, ovis korom óta tanulok németül, angolt 4 évig tanultam. Németből se vagyok egy ász, de az angol... 4 év után még olvasni se tudok angolul, mert nem tudom kiejteni a szavakat. Tanárom 9.-be holtra nyugodtan közölte velem, hogy pár hónap és menni fog, na 4 év végére se sikerült ez. Egyszerűen nem megy, és nem a lustaságom miatt, mert többet foglalkoztam vele, minta fakultációs tantárgyakkal. És azt se lehet mondani, hogy nem foglalkozok külön vele. Sorozatfan vagyok, és tekintve, hogy a magyar szinkron évek után jön csak, napi 3-4 órányi sorozatot angolul, magyar felirattal nézek. Suli időben is 1-2 órát. De egyszerűen semmi.. Betanulom egy szódogára a szavakat, 1 héttel rá 10%-át se tudom.

2018. júl. 27. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

"még olvasni se tudok angolul, mert nem tudom kiejteni a szavakat"


Dániában a nagyobb szigeteket gyakran hidak kötik össze, például a Svédországot Sjællanddal összekötő Øresund híd, a Sjællandot Fynnel összekötő Nagy-Bælt híd és a Fyn és Jylland közötti Kis-Bælt híd.

Ebben a mondatban sem tudod kiejteni az összes tulajdonnevet, de attól még érted, hogy miről szól a mondat. Vagyis ahhoz, hogy olvasni tudj, nem kell tudni a kiejtést. Arra koncentrálj, amit tudsz, ne az vegye el a kedvedet, amit nem tudsz.


"napi 3-4 órányi sorozatot angolul, magyar felirattal nézek"


1. Időmilliomos vagy, jó neked.

2. Angol felirattal nézd, ha nem csak szórakozásnak szánod, hanem azt akarod, hogy segítse a nyelvtanulásodat - és főleg akkor, ha gondjaid vannak a kiejtéssel: ha magyar a felirat, akkor gyakorlatilag magyarul nézed, ha viszont angol, akkor amit hallasz, összefügg azzal, amit látsz, így a szavak kiejtése is egyre jobban fog menni. És amiket bemagoltál valami szódogára, az is épp így nyer értelmet: hallani és látni is fogod egyszerre, hogy valóban használják, és hogy hogyan használják a szavakat, kifejezéseket.


Szerintem az lehet a baj, hogy nem magát a nyelvet céloztad meg, hanem csak túl akartad élni a dogákat. Akkor fogsz belejönni, ha valóban elkezded használni a nyelvet tanórákon kívül, arra, amire te akarod.

2018. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!