Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kommunikáció és média szak...

A kommunikáció és média szak jó valamire?

Figyelt kérdés

Tv híradós szeretnék lenni. Lehetetlen? Mindenki mekis dolgozóként végzi aki kommunikációra megy? A tévés műsorvezetés csak a protekción múlik? Találjak valami reálisabb célt?

16/l



2018. júl. 25. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki mekis dolgozóként végzi aki kommunikációra megy?


Nem, ha jó vagy a burger kingbe vagy kfc-be is bejuthatsz. :-D


Amúgy meg, millióan elvégzik ezt a szakot, így kapcsolatok és ismeretség nélkül érvényesülni lehetetlen. Ha tv-s szeretnél lenni, akkor inkább a TV2 akadémiát ajánlom, igaz hogy keményen fizetni kell, de bedolgozhatod magad.

2018. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó alapot adhat, ha kitudod használni a benne rejlő lehetőségeket.


Kezdjük azzal, hogy az egyetem alatt kapcsolatokat tudsz kötni, különböző programokon vehetsz részt, amik megint csak segíteni fognak a jövőd során.

Magyarul ebben az esetben, nem a konkrét papír fog számítani számodra, hanem a sok-sok tudás-kapcsolat-tapasztalat, amit megszerezhetsz a képzésed során.


Ha a tv a cél, akkor nem rossz választás.

Azonban a híradózás nagyon komoly cél.. nehéz bejutni!

Nem elég az, hogy jó vagy ott már különböző szempontokat is figyelembe vesznek. (Kinézet, terhelhetőség, jövőbeli céljaid(család, stb.) és még x dolog)


A célod reális, csak el ne hidd, hogy annyi lesz, hogy éppen átmész a vizsgákon és utána kapkodni fognak érted.

NEM! Neked kell felépítened magad vagy örülhetsz ha olyan munkát végezhetsz, mint mások azokkal a gagyi képzésekkel... amit máshol el sem fogadnak.

2018. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

-Egyik ismerősöm, azt hiszem pont ezt a szakot végezte el egyetemen.


-Majd jelentkezett a TV2 akadémiára, ami lényegében egy pénz lehúzás volt. Nem tudom, hogy még létezik-e.


-Kiváltott egy újságírói igazolványt.


-Ő kifejezetten egy talpra esett sármos férfi, aki bármilyen szituációban bárkivel bármiről tud beszélni, több nyelven beszél és minden teremben úgy tűnik mintha ő lenne a legokosabb értelmesebb. Magyarul egy nagyon kiemelkedő személyiséggel rendelkezik.


-Rengeteg ismerőssel rendelkezik a szakmában.


-Sok referencia munkája is volt. Ezekre nem térek ki, mert akkor felismerhetővé vállhat.


Mindezek ellenére neki sem sikerült műsorvezetői és ehez hasonló pozíciókat szereznie. Ha jól tudom kisebb dologra behívták volna, de azokat nem vállalta el és mára már teljesen mást csinál.


Neki kb mindene meg volt, hogy elérje az álmodat, még sem sikerült. Ezek után elgondolkoznék, hogy mennyi esélyed lehet. Ha mindent tökéletesen csinálsz és úgy nézki hogy erre teremtettek sem feltétlenűl sikerül ...

2018. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont tegnap hallgattam egy ismert tv-s hogy kezdte.

Pontosan az a lényege, hogy a kis dolgokat is el kell vállalni, és abból lesznek majd a nagyobbak. Nem hidd hogy egyből jó állásod lesz. Persze, ez sincs kizárva, de legtöbbször meg kell dolgozni a sikerért, és idő kell hozzá, míg eléred.


Én annak idején be akartam kerülni egy újsághoz, de elutasítottak, igaz, felajánlották, hogy külsősként dolgozhatok, és ők fizetgetnek érte. Nagyon nagy kihasználásnak éreztem, de csináltam, fél évig. Akkor megüresedett egy hely, és én voltam a legközelebb a tűzhöz :-) be is kerültem.


A másik esetem pedig az volt, hogy megfelelő papír híján utasítottak el egy munkahelyről, és mást vettek fel. akkor felajánlottam, hogy ingyen dolgozok, csak had járjak be. Elfogadták. 1 hét kellett, hogy bebizonyítsam, hogy a gyakorlatban többet érek, mint a másik ember, őt elküldték, engem felvettek. Ráadásul még az 1 hetet is kifizették :-)


Szóval, egy a lényeg: a legapróbb lehetőséget is el kell fogadni, és kihozni belőle a legjobbat.

2018. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ko-médiás leszel.
2018. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!