Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre képezzem tovább magam,...

Merre képezzem tovább magam, ha jobban szeretnék keresni?

Figyelt kérdés

Cél az lenne hogy többet (minimum nettó 250 körül) keressek olyan munkával, ami lehetőleg 8 órás.


Van egy bölcsész diplomám, német középfokú nyelvvizsgám, amit már elég régen szereztem, szóval bőven ráférne a frissítés. A nyelvtanulás érdekel, jó is voltam benne csak nem szeretem szóban használni anyanyelvi beszélőkkel mert bepánikolok tőlük, félek hogy rontok vagy nem/félreértek valamit.

Gondoltam angol tanfolyamra és nyelvvizsgára, de nem tudom ez mennyi idő alatt teljesíthető egy alap szintről.


Egyetemen is szívesen tanulnék még, de amik érdekelnek, azok mind ilyen kétesélyesek az elhelyezkedés és fizetés szempontjából és persze nem is olcsók(diákhitel?). A munkám miatt egyébként csak a levelező képzési forma jöhetne szóba.


Mit tanácsoltok egy humán beállítottságú lánynak, aki szeretne jobban keresni?


25l



2018. júl. 24. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Informatika és mérnöki szakok, mérnökinfosoknak a kezdő fizetése 300 rugó
2018. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de ez pont nem humán. Vagy gondolod essek neki és bárki meg tudja tanulni mindenféle érzék nélkül is? Mert erre is gondoltam csak úgy érzem kevés oda, hogy se érzékem se érdeklődésem nincs abba az irányba.
2018. júl. 24. 10:45
 3/15 anonim ***** válasza:
4%
Ezekhez a szakmákhoz, megfelelő talpraesettség, logika és kitartást kell.
2018. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki agyba fobe ajanlja az infot mikozben egyetemen kb 20% vegzi el a szakot, szoval ha nincs ra affinitasod en nem javaslom, ugy is azt kell csinalni amit szeretsz, en a helyedben okjk kozul valasztanek mert rngeteg szakmaval kereshetsz 250felett es vbiztos van ami erdekel.
2018. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A mai világban bárki megtud tanulni programozni.
2018. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vodafonelive ***** válasza:
70%
Egyes, örülne az ember, ha annyit kapna. Én és még sokan mások (mérnökök) annak az összegnek a közelébe sem vagyunk 1 év után. Budapesten lehet megkapja ezt az ember, szinte biztos, de vidéken is inkább egy nagyobb multinál.
2018. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már oda vissza átnéztem mindent de nem igazán tudom mi lenne a jó döntés. Esetleg emberi erőforrásokon gondolkoztam, szerintetek az jó lehet?
2018. júl. 24. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont hülyeség, hogy bárki elmehet informatikusnak vagy mérnöknek... Én mérnöki szakon kezdtem, mert jól mentek a reál tárgyak is és úgy voltam, hogy úgyis mindenki azt mondogatja, hogy ezekkel a szakokkal jól lehet keresni, van rá kereslet is stb., ezért akkor elkezdem. Ugyanakkor egyáltalán nem érdekelt az egész, de ezt a jelentkezésnél nem vettem figyelembe. Az egyetemen viszont kiderült, hogy én ezt nem fogom tudni kibírni 3 évig és ott is hagytam, majd elmentem egy nyelvszakra, amit viszont nagyon is szerettem. Nem azt mondom, hogy nincsen olyan, aki teljesen félre tudja tenni azt, hogy nem szereti, nem érdekli a terület, de cserébe jól fizető munkája van, mert lehet, hogy vannak ilyen emberek. Viszont nekem és még sokaknak nem menne.


Egyébként van valami konkrétabb, ami érdekelne? Vagy az is segítene, ha leírnád, hogy eddig mi tetszett meg és akkor az alapján könnyebb lenne, mert az, hogy "humán" azért elég tág fogalom :)

2018. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Talán egy Felősfokú Német + Angol és Big4?

A nyelv sajnos szintúgy tehetség kérdése IS, van olyan, ki "otthon néha ránézve + heti 4 óra" valaki heti 12 óra "iskolai" + 12 óra otthon módszerrel ér el csak egy adott szintet.

HR szerintem nem sok helyen keres(csak, mint HR és nem HR+Pénzügyyel/HR vezetőként) ennyit.

Mást nem tudok, esetleg állásportálon (Profession és tsai) + Glassdoor segítségével tudsz "neked tetszőket keresni" ha vannak elképzelések, akkor annak utána tudsz nézni egy állásportálon, hogy mi kell, és Glassdooron, hogy mennyit fizet.

2018. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

HR-esnek tanulok, netto 180-200 ezres fizukról hallok végzett ismerősöktől, pesten..

a HR vezetők keresnek csak jól.

2018. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!