Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A képpességeidhez mérten...

A képpességeidhez mérten mennyire boldogulsz a szakoddal, mennyire tartod nehéznek?

Figyelt kérdés
Szak neve, és hogy hanyad éves vagy. (Egyetem neve nem kell, itt nem az a lényeg, attól függetlenül, hogy vannak különbségek az egyetemek színvonala között)
2018. júl. 29. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Bár már végeztem, villamosmérnökin tanultam, szerintem kifejezetten nehéz. Az orvosit tartom csak nehezebbnek az összes bsc szak közül.
2018. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szintén villamosmérnök. Nálunk sajnos eléggé "rossz" a helyzet, de tudásom szerint máshol sem sokkal jobb. Az első két félév szinte kuka, nem nagyon tanultunk olyan dolgot a fő tárgyak keretein belül amit hasznosítani lehetne a valóságban (tudom, mert már volt előképzettségem, és a már végzettek is ugyan ezt mondják). Nehéznek nem tartom, csak frusztrálónak hogy tudom mire lesz szükségem és a közelében sem járunk az adott tárgyak keretein belül, és így kénytelen vagyok mindent magamtól megtanulni. Mindenből csak az alapok alapjait vesszük, amire még muszáj önállóan ráépítkezni. A negyedik félév végén vagyok egyébként.
2018. júl. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Pszichológia

Semmi emberfeletti nincs benne. Nem voltam az osztály zsenijei között, de mindig jól tanultam, mert úgymond megtanítottak tanulni, én meg valahol élveztem is. Igazából arányos maradt a befektetett munka a teljesítményemmel. Ugyanúgy szépen nekiültem, mint gimiben, átnyálaztam, kiemeltem a lényeget, megmagyaráztam magamnak, nem volt benne semmi elvont, semmi "magas", semmi érthetetlen számomra, csak sokszor tömény volt. Nyilván gimiben több ideje van az embernek egy kis anyagra és jobban feldolgozzák neki, így kevesebbet kell olvasnia is. Viszont nem volt szerintem soha olyan pillanatom, hogy ez nekem sok, ezt az istenért sem értem meg, elértem a teljesítőképességem maximumát. Sem anatómiából, sem statisztikából, sem a szakmai törzstárgyakból.


Szóval szerintem békés és teljesíthető volt nekem ez a 3 év, csak meg kellett szokni a rendszerességet és az önállóságot. Ha nem vállaltam volna túl magam a szakdogámmal, most végeztem volna, de sajnos nem tudtam befejezni időben (alanyok híján), így jövőre marad a záróvizsgával együtt.:)

2018. júl. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
1-es: Egyrészt orvosi képzés nem bsc. Másrészt elég hülyeség dolog kijelenteni, hogy Villamosmérnök lenne a legnehezebb, nagyon az egyéni kepessegek függvénye a dolog. Azt mindenképp meg lehet állapítani, hogy ott van a legnehezebbek között, de legnehezebb...ne túlozzunk!:)
2018. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Jogos, az orvosi osztatlan.

Hát mindenkinek egyéni véleménye szerint.

Szerintem ez így van, más szerint nem. Ez így szép :)

2018. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy kinek van piroskézrohama már megint? Mi a büdös francot lehet ezeken a válaszokon lepontozni?
2018. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!