Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzésre miért csak...

Duális képzésre miért csak egyetem előtt június körül lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Mármint így nem tudja az ember egyaltalán, hogy mire számítson, látatlanba meg nem vállalja be. Pl én gépészmérnöknek jelentkeztem, és gondolkodtam a duális képzésen, de nem vállaltam be vaktába, mert egyetem se könnyű, tanulmányok nyílván az elsőtlegesek, és heti x óra meló mellette nem bizti, hogy menne. Legolább ha 1. félév után lehetne vállalni, akkor már tudná az ember, hogy mi is az az egyetem, mennyit kell tanulni, és akkor el lehet dönteni, hogy bírnád-e.

2018. aug. 1. 00:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve barátom.

A duálisban az egyetemen vagy amikor más is az egyetemen van. Ebben nem különbözik a többi egyetemistától, ugyanazt fogja megtanulni elméletben és gyakorlatban mint a többi. Ugyanakkor a duálisban többek a lehetőségeid, mint az egyetemista társaidnak.

Duálisban az egyeteminél több gyakorlatra tehetsz szert, a TDK-dhoz témát kaphatsz a cégtől, valamint diplomamunkádhoz is kapsz témát és lehetőséget az alkotáshoz. Ezenkívül mindig kapsz pénzt, akkor is ha az egyetemen vagy.


Olyan hülyeségeket írsz, hogy az egyetemista nem mehetne el gyakornoknak? Sokan elmennek az egyetemi éveik alatt, mert előny a diploma után. Sokan emellett TDK-znak is. Szóval a duális csak előnyökkel jár, és jobb oktatásban részesülsz a cégnél, mint egy sima gyakornok.

2018. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs igaza az előttem szóló biraloknak, a duális képzés egyáltalán nem zsákutca. Bírom amikor olyanok szóljak le akik nem is voltak benne.. Én gazdasági szakon tanulok, mellett duális képzés egy multinál. Abszolút nem megy a tanulás rovarasa, mert a legtöbb egyetemistáknak így is úgy is dolgoznia kell suli mellett a megélhetésért. Sőt, kényelmesebb heti egy pénteket dolgozni, mint heti 20 órát egy mekiben ami szakmailag semmit nem tesz hozzá ahhoz, amit tanulsz az iskolában. Az, hogy milyen feladatokat kapsz, cég függő, nekem pár havonta cserélik területem, pont azért, hogy megismerjem az Egész cég felepiteset. Voltam már HR osztályon, adócsoportnak, értékesítés, most a kommunikációs osztályon vagyok. Mindig érdemi feladatot kapok, általában nem egyedül dolgozom, hanem csapatban. A belépéskor kaptam céges telefont és laptopot, meg egy olyan fizetést, amit diakmunkaval nem keresnek meg. Ja amúgy félévente emelték, nem a törvényileg eloirt minimumot kapom. Ez a 3. Évem a cégnél, 90ezerrol indultam, most 170ezernel járok, plussz cafeteria. Én azt mondom anyagilag és szakmailag is megeri, ja és mi az egyetemen elég sok olyat tanultunk ami felesleges a munkához meg a felsovezetoi szinten is.
2018. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírásert, nehéz telefonról irni
2018. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!