Nem mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az lenne a nagykérdésem, hogyha én szakközép/szakgimnáziumba jártam, ahol csak 9-10.ben tanultam természettudományos tárgyakat (kémia/biosz/föci/fizika) akkor nem mehetek egyetemre?

Mert most fogok majd érettségizni, és kiakartam számolni felvi.hu-n hogy kb milyen pontjaim várhatóak...stb.

És ott van egy rublika hogy utolsó/utolsó elötti évben tanult term.tágyra mulyen jegyet kaptam. De nekem ugye ilyen nincs mert nem tanultam abban a 2 évben ilyet.

Ilyenkor mi van?


U.i. Nem tudom mennyit számít, de a Bölcsésztanszék, keleti nyelv és kultúra szakára akartam volna jelentkezni.



2018. aug. 4. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Szia, nézd meg a felugró lehetőségeket a természettudományos tárgynál. Egy 5. szabadon választható tárgyból úgyis kell érettségizned. És a legördülő menüpontban biztos találsz olyat. Utána kell nézni, hogy mit fogadnak el. Nekem testvérem ugyanezen a szakon végzett az ELTE-n. Ő közgazdaságtani alapismeretekből érettségizett, és felvették :)
2018. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Duplázással is be lehet kerülni, ott csak a két érettségi tárgy, és a többletpontok számítanak.
2018. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó előtti és utolsó évnek az számít amikor te azt utoljára tanultad a középsuliba.Ha te 9-10-be akkor azt az eredményt kell beírni.
2018. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Mindegy, hogy melyik évben tanultad, azt a kettő évet kell megadni amikor utoljára tanultad, nálad 9-10. osztály.
2018. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó előtti és utolsó év végi jegy nem feltétlenül a 11. és 12. osztály végén szerzett érdemjegyet jelenti, hanem azt a két osztályzatot az adott tárgyból, amit az utolsó két olyan év végén szereztél, amikor tanultad a tárgyat. Én pl. csak 9.-ben és 10.-ben tanultam kémiát, így ha azt szerettem volna beszámíttatni, akkor a 9. és 10. osztályos jegyeimet kellett volna megadnom. Ennyi, szóval ugyanúgy jelentkezhetsz egyetemre, mint bárki más.
2018. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például a fizikát vittem tovább, amit utoljára 11.ben tanultam, az azt megelőző év pedig ugye a 10. Amikor töltöttem fel a bizonyítványt akkor nem csak a 12. és 11.es bizit kellett feltöltenem hanem a 10.est is mert az utolsó előtti év amikor tanultam a fizikát az a 10.es bizimben volt benne . Szóval a te esetedben akkor mind a 4 év bizonyítványát fel kell majd töltened. Sima gimiben a kémiát és ha jól emlékszem akkor a földrajzot is csak első 2 évben tanulják és azt a jegyet is lehet vinni.


Tehát az utolsó és utolsó előtti év arra vonatkozik, amikor azt tanultad.

Sok sikert majd a felvételidhez :)

2018. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat,nagyon sokat segítettetek,

ment a zöld kéz mindenkinek :D

2018. aug. 7. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!