Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira készülők 2019! Van...

Orvosira készülők 2019! Van itt valaki, akit nem vettek fel idén és újra próbálja? Ha igen ősszel mentek vagy májusban érettségizni? Sok ponttal maradtatok le? Melyik egyetem áll az első helyen?

Figyelt kérdés

2018. aug. 5. 17:41
1 2
 1/15 Bornemissza Klára ***** válasza:
A középszintű matekot (72 %) megpróbáljuk ősszel megemelni, emelt kémiát és bioszt tavasszal. Szeged a csúcs!
2018. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a bizonyítvány eredményein nem tudsz javítani. Csak a 2 tárgyon, amit a suli kér vagyis ebben az esetben a bioszon és a kémián. Le van írva a felvi oldalán is, hogy a bizonyítvány számít, az nem javítható.
2018. aug. 6. 12:24
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

A bizonyítvány nem javítható, de az eredmények igen - tanúsítvány formájában kapod meg az eredményeid, és csak be kell jelölni, hogy biz/tan-t választasz felvételinél. Ennyi. Akármiből újramehetsz, akárhányszor, csak jó sokba kerül. :)

Sok sikert!

2018. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, akárhányszor újra lehet menni akármiből, de a tanulmányi pontokhoz az érettségi bizonyítványban szereplő eredmények számíthatók. Ami javítható az az érettségi pont. Ha pl van egy 72%os emelt bioszod, amit te kijavitasz 82%-ra, akkor a tanulmányi ponthoz a 72 számít, csak az érettségi ponthoz számolja a 82%ot. Tudom mert nekem is így volt sajnos és le is van írva a felvi oldalán. Illetve több ismerősöm járt emiatt pórul, hogy azt hitték sokkal több pontjuk lesz, mert a tanulmányit is az új eredménnyel számoltak, aztán kiderült, hogy nem úgy kellett volna és jóval kevesebb van. Szóval csak az érettségi tárgyakat, azokat amiket kér az egyetem, érdemes újra csinálni, mert az érettségi ponthoz az számít, a tanulmányi pontok meg már nem javíthatók. Az fix sajnos, ha meg van a bizi.
2018. aug. 7. 09:03
 5/15 anonim ***** válasza:
A kérdező írja jól. Közép matekot felesleges javítgatni, max. egóból, ha valakinek számít.
2018. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ősszel tervezek menni, próbálok úgy felkészülni, hogy most már biztosan elérjem a megfelelő pontokat. Egyetemek tekintetében a SOTE áll a legközelebb hozzám, így marad első helyen.
2018. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hali! engem idén nem vettek fel... :/ most őszel próbálkozok újra kémiából. Azzal viszont mindenki vigyázzon, hogy hogy megy a pontszámitás (tanusitvány és a bizonyitvány) én úgy tudom hogy, ha pl én most mennék matekra újra azt csak akkor vennék figyelembe ha a matek felvételi tárgy lenne, amikor a százalékos átlagot számolják abba a bizonyitványba szereplő százalékokat veszik bele. Megéri inkább a 2 emeltre gyúrni
2018. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
utlsó vagyok, látom már valaki ugyanaz leirta mint én, bocsi :D
2018. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ti hogyan készültök ebben a 2 hónapban? Milyen tematika szerint? Mire mentek rá nagyon? Tanár, előkészítő? Ha előkészítő, akkor melyik? Van itt olyan is egyébként, akinek már a 3.vagy 4. nekifutása lesz?
2018. aug. 8. 22:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Pote van első helyen (és a szívemben)...

Én csináltam egy tanulási ütemtervet, amivel már jól lemaradtam, de augusztusban a szervezet nézem át, szeptemberben a szervetlent, az október 18-i vizsgáig pedig a feladatsorokat csinálom meg még átnézem a kísérleteket... És közben meg akarom csinálni az összes ötösön lesz kémiából feladatot :D

2018. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!