Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érettségivel merre tovább?

Ilyen érettségivel merre tovább?

Figyelt kérdés
Töriből emeltezni szeretnék (legalább 80%os biztos lesz) matekból középszintre megyek, de jó vagyok belőle, 90 % körül szeretnék teljesíteni, informatikából is középszintre megyek az is 90 felett, a nyelvek nem igazán mennek, szóval örülni fogok egy 80 %nak közép szinten, de van középfokú nyelvvizsgám (C1es tuti soha nem lesz) magyarból pedig egy 80 százalékra számítok, a tanulmányi eredményem remélem max pont lesz. Merre tovább? Mert a gazdasági részek azért vannak kizárva mert C1es nyelvvizsga kell, orvosi is erősen kizárva, a jogi részre (munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szak esetleg) gondoltam még, de jogásznak szintén nem mennék mert 467 pontom tuti nem lesz.
2018. aug. 8. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Melyik jobb választás tanári vagy jog? (Nem a pénzre gondolok, mert nem kell nekem félmillió kezdésnek)
2018. aug. 8. 20:17
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább elhelyezkedés szempontjából
2018. aug. 8. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Eszedbe se jut, hogy azt gondold meg, hogy mi akarsz lenni, mit akarsz csinálni? Van-e kedved, érzéked tanítani? Hát, tanárnak csak elhivatottságból menj, de ha az lenne, akkor nem merülne fel más. Egyébként tanárként nemcsak kezdetben nem kapsz félmilliót, hanem nyugdíj előtt se. És még egy apróság: középfokú nyelvvizsgával mért 80%-ra lövöd be az érettségit, miközben azzal legalább 90-nek lennie kell.
2018. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok annyit keresni, bőven megelégszek az alatt.

Tanárnak csak végső esetbe mennék.

Azért tettem fel a kérdést hogy hátha valaki tudna tanácsot adni.

Azért mert attól hogy van nyelvvizsgám még lehet 60 % körüli

2018. aug. 8. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egy nyamvadt nyelvvizsga akadályoz meg, hogy gazdasági képzésre menj, akkor inkább ne menj egyetemre. Nem bántásból, de ha nagyon szeretnéd, simán le tudnád rakni a C1 nyelvvizsgát.
2018. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na köszi... nincs nyelvérzékem, nagyon keményen készültem a középfokúra is

A c1 meg lehetetlen

Nem lehet mindenki tökéletes...

2018. aug. 8. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatika? Oda nem kell C1-es nyelvvizsga, elhúzhatsz vele akár gazdasági irányba (könyvelés) vagy informatikai irányba is (programozás). Mesterképzésre pedig mehetnél akármelyik gazdasági, illetve akármelyik informatikaira is.
2018. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!