Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemrég végeztem főiskolán, de...

Nemrég végeztem főiskolán, de nem tetszik a munkám. Milyen OKJ-t lenne érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés

Másik felsőfokú képzésre úgy érzem nincs kapacitásom/pénzem/időm, de az elkövetkezendő 2 évbe egy OKJ pont beleférne.

Logisztikai ügyintézőn gondolkodtam, talán az jobban tetszene. Könnyen el lehet vele helyezkedni? Angol nyelvtudásom van. Jelenleg 160 nettót keresek (eü), ennyit megkereshetek a másik szakmával is?

(A mostani szakmám bár érdekel, de úgy érzem nem nekem való az ennyire emberközeli munka, szívesebben dolgoznék "magányosabban", precízebben, több papírmunkát végezve.


2018. aug. 8. 20:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Állatorvosi asszisztens is szívesen lennék, de ott nem hiszem, hogy túl jó a kereseti lehetőség.
2018. aug. 8. 20:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem írod hogy hol élsz, pedig fontos lenne. Így annyi tanácsot tudok adni, hogy a lakóhelyed környékén erős, vagy feltörekvőben lévő gazdasági ágazat(ok)ban nézz körül, hogy milyen munkalehetőségek vannak, milyen szakemberekre van kereslet, és ha tetszik valami, akkor tanuld azt, mert így biztosan lesz munkád. Nagy általánosságban fogsz találni olyan szakot ahol a képzés gyakorlati részét már vállalatoknál eltöltve abszolválhatod (duális képzés), így már a tanulmányaid alatt bekerülhetsz ahhoz a céghez, ahol később dolgozni szeretnél (és ha értelmes vagy, meg is fognak tartani - ez a jó ugyanis a cégeknek a duális képzésben). Fontos lenne továbbá olyan szakképzést választani, amiből adott esetben könnyű bekerülni vagy egyenes út vezethet egy egyetemi alapképzésbe, alapvetően a szellemi terméket előállító (jobban kereső) munkakörök betöltéséhez szükséges tudás ott sajátítható el.
2018. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Székesfehérváron élek. OKJ-s képzés esetén is léteik duális képzés? Hallottam már erről, van itt Fehérváron is, utánanézek.
2018. aug. 8. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, szakképzésből is létezik duális. Székesfehérváron könnyű dolgod lesz, rengeteg vállalati partner közül válogathatnak az intézmények, főleg műszaki és informatikai területen. E-On, Videoton, Grundfos, IBM, csak hogy a legnagyobbakat említsem.
2018. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!