Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok én így valaha...

Hogyan tudok én így valaha diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Rendkívül korlátolt , alacsony iskolai végzettségű családban nőttem fel. Sosem volt érték az, hogy valaki bármennyire is tanult legyen. Sosem támogattak egy percet sem már kiskorom óta a tanulmányaimban, sosem tudtam segítséget kérni és elég szegények is vagyunk. Érettségit szereztem, szerettem volna főiskolára menni, de már érettségi után el kellet kezdenem dolgozni és sosem tudtam félre tenni, mert nagy összeget kell betennem az otthoni kasszába és nem keresek eleget hozzá. Sok helyen olvasom , hogy önerőből ment el tanulni de nekem ötletem sincs, hogy hogyan valósítsam meg. Bárhová szeretnék egyetemre menni,albérletbe kell költöznöm , aminél szintén kellene félre tennem pénzt, hogy kaucióval együtt kifizessem. Szüleimtől zéró támogatásra számíthatok, már ahhoz is buták, hogy megértsék miért fontos tanulni. Harmadik éve megy ez és teljesen kilátástalan a helyzet. Valakinek bármilyen ötlet aki hasonló cipőben járt mint én?

2018. aug. 8. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Vannak kollégiumok is, ha ennyire rossz az anyagi helyzet, jó eséllyel pályázhatsz rá, nem kötelező albérletbe menni. Van diákhitel, lehet vállalni diákmunkát, van szoctám is az egyetemeken. Nem kell feltétlenül Budapestre menni, más egyetemi városokban 20 ezer körül már bérelhetsz normális szobát. Ezenkívül léteznek levelező szakok is, nem muszáj nappalin tanulni.
2018. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, ezzel, hogy amint kilépnék otthonról hajléktalanná válnék és soha nem mehetnék haza többet,mert gyűlölnének ha elmennék tanulni, kollégium nem játszik sajnos. Szociális támogatásra nem számíthatok, pont nincsenek meg a feltételek.
2018. aug. 8. 21:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Budapest szóba sem jött, és sajnos sehol sincs már 20 ezerért szoba , egyik egyetemi városban. Nagyon sokat "osztottam szoroztam" ezzel már.
2018. aug. 8. 21:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn tudnál tanulni. A munkában sem akadályozna, és ugye oda nem kell napi szinten bejárnod így nem lenne szükség se kolira se albérletre. Nálunk a koliban pl lehetett kivenni szobát akár egy éjszakára is, olcsón. Így megoldhatnád az egy egy éjszakát.

Illetve ha nappalin tanulsz, akkor dolgozhatsz mellette diákmunkán. Sokan csinálják így. Én is dolgoztam mellette.

Vagy veszel fel diákhitelt.

Sajnálom hogy a szüleid nem támogatnak ebben, pedig a jövőd szempontjából fontos lehet ez a döntés.

23N

2018. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Teljesen úgy érzem, hogy ugyan arra a sorsa vagyok ítéltetve mint amibe születtem. Sajnos elég sok lelki betegség is társul ehhez már.
2018. aug. 8. 22:08
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező, induljunk el a kályhától: beadtad egyáltalán a felvételit valahová? Van esélyed rá, hogy bekerülj az általad választott szakra? Ha neked esélytelen a kollégium, akkor annyira azért nem vagytok szegények, mint ahogy előadod. Albérletet pedig nem augusztusban kell elkezdeni keresgélni.. Ha akkora összeget kell otthon betenned a kasszába, akkor talán jobban járnál, ha elköltöznél. Azért is lehet tenni, hogy többet keress, és összegyűjts egy kis tőkét a tanuláshoz. Kicsit az az érzésem, hogy kifogásokat keresel.
2018. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem a szegénység a lényeg hanem a szülői hozzáállás. Igen először el kell költöznöm és csak utána tudok tanulni, nem a mostani felvételi időszakról van szó. Mivel beadom a sok pénzt, de kaját, higiéniás cuccokat mindent magamnak állok így a végére nem marad semmi. Ez megy már érettségi óta. Konkrétan jobban kijönnék egy albérlettel, de ha nem tudok félre tenni semmit, akkor nem tudok albérletbe költözni. Én csak remélem hogy valami rászorulásos alapon lehetne pár hónapig ingyen lakást kapni amíg elő nem teremtek valamennyit.
2018. aug. 8. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Levelező tagozatra nem gondoltál?

Munka valamelyik egyetemi városban, vagy környékén... Ott bérelsz egy szobát. Hétvégén meg mész suliba.

2018. aug. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
93%
És milyen szakot szeretnél elvégezni?
2018. aug. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező! Tényleg nem megbántani akarlak, segítő szándék vezérel. Benned van egy tévhit, hogy önerőből nem lehet egyetemre menni (pedig de). Nem tudom, hogy ez tudatos vagy tudatalatti (félsz a bizonytalantól, így inkább találsz egy kifogást), de tévedsz. Kompromisszumot kell kötni, de megoldható.

A kollégium nagyon sok helyen ~10 ezer forint havonta. Nyilván idegen emberekkel kell egy szobába lakni, de ha olcsó. És sok helyen egész évben bent lehet lakni (télen nyáron).

Tudsz igényelni az egyetemen szociális támogatást, ha jól tanulsz kapsz ösztöndíjat. Tudsz alkalmi diákmunkát vállalni vagy eltudsz menni gyakornoknak egy céghez. Illetve tudsz felvenni diákhitelt, ha az előbbi opciókból nem jönne össze elég pénz.


Nekem inkább úgy tűnik, hogy te nem akarod igazán.

2018. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!