Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok én így valaha...

Hogyan tudok én így valaha diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Rendkívül korlátolt , alacsony iskolai végzettségű családban nőttem fel. Sosem volt érték az, hogy valaki bármennyire is tanult legyen. Sosem támogattak egy percet sem már kiskorom óta a tanulmányaimban, sosem tudtam segítséget kérni és elég szegények is vagyunk. Érettségit szereztem, szerettem volna főiskolára menni, de már érettségi után el kellet kezdenem dolgozni és sosem tudtam félre tenni, mert nagy összeget kell betennem az otthoni kasszába és nem keresek eleget hozzá. Sok helyen olvasom , hogy önerőből ment el tanulni de nekem ötletem sincs, hogy hogyan valósítsam meg. Bárhová szeretnék egyetemre menni,albérletbe kell költöznöm , aminél szintén kellene félre tennem pénzt, hogy kaucióval együtt kifizessem. Szüleimtől zéró támogatásra számíthatok, már ahhoz is buták, hogy megértsék miért fontos tanulni. Harmadik éve megy ez és teljesen kilátástalan a helyzet. Valakinek bármilyen ötlet aki hasonló cipőben járt mint én?

2018. aug. 8. 21:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

4. és 8. tanácsát kövesd. Menj levelezőre, ahol szombaton van a tanítás. Mellette dolgozol, és bérelsz egy lakást. A nyavalygást fejezd be, felnőtt ember vagy. Más is megcsinált ennél sokkal durvább dolgokat.


Egy pszichológussal esetleg nem ártana elbeszélgetned.

2018. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
Azon kívül amit leírtak a többiek én úgy làtom nem az a lrgnagyobb probléma, hogy hogyan nyerj felvételt, vagy hol lakjàl, a legnagyobb probléma az, hogy a szüleid nem akarnak elengedni. Elveszik a legtöbb pénzed, kitagadnak ha elmész stb. Először erre kéne megoldàst talàlni. Ha ilyenek (bàr nem ismerem őket) lehet sokkal jpbban jàrnàl ha fokozatosan függetlenítenéd magad.
2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ne lennének meg a feltételek a szoctámhoz?

Nálunk az egész családban mindenkinek csak 8 általánosa van. Mindig azt kellett hallgatnom a szüleimtől, hogy “Ja, tanulj csak, de miből fogsz élni?!” -ezzel is utalva rá, hogy egy forinttal sem fognak támogatni, ha egyetemre megyek. Nem érdekelt, nem tudtak visszatartani. Érettségi után kihagytam egy évet, felköltöztem Budapestre egyedül, dolgoztam, amennyit csak tudtam félretettem a fizetésemből. Következő évben felvételiztem a Semmelweisre, most leszek másodéves orvostan hallgató. Hétvégén így is dolgozom, amikor csak tudok. Kapok szoctámot is. Nem hisztizek, hogy “fáradt vagyok, nincs kedvem dolgozni”, mert csak az lebeg a szemem előtt, hogy orvos szeretnék lenni. Szüleim azóta sem hisznek bennem, de nem érdekel. Nem mondom, hogy könnyű, mert iszonyatosan nehéz. Amondó vagyok, hogy mindent lehet, csak akarni kell. Indulj el azon az úton, ami az álmod! 20/l

2018. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igazából elhangzott itt már a lényeg, de leírom megerősítés céljából!

Nekem ebből az egész sztoriból és a válaszaidból az jön le, hogy alacsony az önbecsülésed, és kifogásokat keresel. Így az életbe nem fogsz egyről a kettőre jutni. Mikor érettségiztél??? Azóta mit csináltál???

Az ilyen szülőkkel, akik nem támogatnak, ha elköltözöl, meg nem érdemes foglalkozni. Ha nekik nem fontos a gyerekük bildogulása, és azt akarják, hogy úgy végezd mint ők...

Addig is keress egy pszichológust!

2018. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp vágj bele! Hidd el ha kézzel lábbal küzdesz sikerülni fog. Tudom nem ilyen mentalitásban nevelkedtél de a hozzáállásodon tudsz változtatni. Mindent bele!
2018. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!