Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít-e az hogy milyen...

Jandjd kérdése:

Számít-e az hogy milyen sorrendben jelölöm meg a gimnáziumokat a felvételi rangsorban?

Figyelt kérdés

Az első késésem az ami a kiírásban van !



2. Az számít hogy ha tegyük fel az első helyen jelölt gimnáziumba felvesznek, de én nem oda szeretnek menni hanem a másodiknak mejelolt intézménybe akkor oda már nem mehetek ( a másodikba )

Ergo ha az elsőbe felvesznek akkor a többi “ kiesik “ a rangsorbol és oda már nincsen lehetőségem bekerülni, mivel már van egy gimnázium ahova bekerülnek ?!

Jól gondolom ??


3. Hány darab gimnáziumot lehet megjelölni ?? Tehát a pontos számát szeretném megtudni annak h hány darab intézményt írhatok a rangsorba ? ( mindenhol mást mondanak, és már nem tudom mit higgyek el ( valaki azt mondja amennyit akarok valaki az h csak harmat ...) )


Köszönöm szépen előre is !!!!



2018. aug. 9. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1.: Természetesen igen, számít.

2.: Jól gondolod.

3.: Mi korlátlan számú iskolát megjelölhettünk. A lapon 24 hely volt de ha akartál még pótlapot is kérhettél. Én 5 iskola 8 tagozatát jelöltem meg.

2018. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, számít. Ha felvesznek az első helyre, a többi kiesik. Ha az első helyre nem vesznek fel, jön a második, ha oda sem, akkor a harmadik, és így tovább.


Már nem most felvételiztem gimibe, de ha jól emlékszem több helyet lehetett megjelölni, pl. egy gimiben megjelöltem 3 szakot is, vagy lehet 3 különböző iskolát. Azt hiszem, legalább 6 hely volt, de inkább ennek kérdezz utána.

2018. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. aug. 9. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
A harmadik kérdésedre válaszolva én úgy emlékszem, hogy hármat kötelező megjelölni, de többet is lehet. Ha egy gimit kinéztél és ott megjelölsz 3 fakultációt, az is számít, nem muszáj többet. Jelölhetsz 3 gimit is ugyanazzal a fakultációval, a lényeg, hogy meglegyen a három. Ha lenne még más kérdésed, írj nyugodtan privátot.
2018. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem pont az a gondom h sokat szeretnek majd megjelölni ...
2018. aug. 9. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen.


Elsőre azt tedd, amit nagyon szeretnétek, de 5-50% esélyetek van. Másodikra azt, ahol tudod, hogy 100% az esély és a gyereket felveszik. A többi csak töltelék lesz.

2018. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak gimi sorrendet kell állítani, hanem tagozat sorrendet. Tehát pl. 1. Egyik gimnázium angolvtagozata. 2. Másik gimnázium angol tagozata 3. Egyik gimnázium biológia tagozata. Tehát lehet ugrálni a gimik között, mindig tagozatra jelentkezel. Így eleve kehet olyan, hogy pl 3 gimit választasz de mindben van 3-4 tagozat. Bármennyit be lehet írni. Érdemes előre írni az álom tagozatokat, ahová nagyon szeretnél menni, utána közepeseket a végére pedig olyat ahová tuti felvesznek. A sorrendva te kívánságlistád.
2018. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sorrend a legfontosabb. A végén a megjelöltekből egy tagozatra fognak felvenni és csak oda iratkozhatsz be. Tehát a sorrend minden esetben azt tükrözze ahogycte legjobban szeretnéd, hogy felvegyenek. Soha ne változtass rajta, nem kell előrébb írni azt ahová több esélyed van, mindig a legjobban kívánt legyen előrébb. 1x lehet majd sorrendet változtatni szóbelik után, de csak akkor tedd, ha szóbelin rájöttél hogy valami mégis jobban tetszik, mint az elé írt.
2018. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!