Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosin a 6. év után hogyan...

Orvosin a 6. év után hogyan működik a szakosodás?

Figyelt kérdés
Mitől függ az, hogy hova vesznek fel? Olvastam olyat, hogy vannak kapósabb helyek, pl nőgyógyászat,belgyógyászat stb. Melyek azok amik nem kapósak? És ha valakinek nem marad hely arra amit szeretne?

2018. aug. 10. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy milyen szakot akarsz és jelentkezz a meghirdetett rezidensi helyekre. Ha szerencséd van, akkor felvesznek valamelyik kórházba.
2018. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de szerintem úgy működik, hogy több kórházat is megjelölnek a leendő orvosok, aztán valahova felveszik őket, valahova nem. Elméletileg nem veszik figyelembe a jegyeidet, de szerintem az se árt ha mondjuk 5-ös a nőgyógy szigorlatod és nőgyógyász szeretnél lenni. Hallottam olyan sztorit is, hogy első kérdések között volt az, hogy hanyas lett az anat szigorlatod. Lehet nem vették figyelembe, csak úgy rákérdeztek, nem tudom. Vannak intézetek, ahol több hely van meghirdetve, úgy tudom, hogy az egyetemek klinikáira például rengetegen akarnak menni és nem is jut be mindenki. Egy vidéki kórházba meg nyilván kevesebben jelentkeznek, orvoshiány is van. Úgy tudom, hogy pl. plasztikai sebésznek szinte lehetetlen tanulni kapcsolatok, protekció nélkül. Házi orvosból meg hiány van ha jól tudom.

Ezeket ne vedd készpénznek, csak azokat írtam le, amiket az egyetemen össze vissza hallottam :)

2018. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az államvizsgák környékén már meg szokták hirdetni a helyeket. Van egy lista, hogy melyik kórházban milyen és hány rezidenst keresnek. Felvételin van egy pontrendszer és az alapján eldöntik, hogy kit vesznek fel. Egyébként vannak olyan helyek, ahol annyira keresnek utánpótlást, hogy a szóbeli beszélgetésen semmi szakmai kérdés nincs:D Felkapottabb helyeken (pl. klinikák) azért tényleg válogatnak.

Egyébként összességében szerintem van elég hely az összes végzettnek, csak ugye a legtöbben klinikára vagy nagyobb városba akarnak menni, így ott verseny van, míg a kisebb kórházakban inkább a rezidensekért van verseny.

Itt meg tudod nézni, hogy idén pl. hol mennyi hely van:

[link]

Az előző linken nincs benne az SZTE, annak itt van külön:

[link]

Ezen az oldalon megtalálod a jelentkezés menetét és azt is, hogy hogy működik a pontszámítás.

2018. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!