Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen orvossá szakosodjak,...

Milyen orvossá szakosodjak, ha a viselkedés tudománya érdekel?

Figyelt kérdés
Harmadéves orvostanhallgató vagyok és kezdek belelátni lassan az orvoslás némely ágazatába. A belgyógyászat csalódás volt számomra, ugyanis minden második betegnek alig van hátra valamennyi, nem tudunk velük mit csinálni. A hazudj ha tudsz című sorozat nagyonis érdekel, mindig is érdekelt, a mentalista is tetszett. Érdekelne az emberek viselkedésének a tanulmányozása, akár ilyen szinten is mint ezekben a sorozatokban. Tudom, hogy a pszichológus csinálja ezt valamilyen szinten, de nem nagyon vagyok azzal tisztába, hogy az orvosi egyetem elvégzése után mi lenne az az irány ami ezen igényemet ki tudná elégíteni.

2017. dec. 25. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedés

pszichológiai alapjai

2017. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Valóban leginkább a pszichológia. Társadalmi szinten a szociológia. Ha mindenképpen orvostudomány, akkor a pszichiátria, de az orvos ugye betegségekkel foglalkozik.
2017. dec. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!