Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika Bsc. -hét milyen emelt...

Fizika Bsc. -hét milyen emelt szintű érettségit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételiznék az ELTE vagy a BME fizika szakára, így most már el kellene döntenem, hogy miből emeltezzek. Nyílván a fizika észszerűbb, de úgy hallottam az elején nagyon kemény a matek is. Olyan témák pedig, mint a deriválás, integrálás csak emelten vannak. Attól függetlenül, hogy közép szintet írnék matekból persze megtanulnám az emelthez tartozó anyagot, csak nem olyan intenzíven gyakorolnék, mintha magasabb szinten írnám meg az érettségit. A fizika magától értetődő- szerintem- , ha az embernek fizikus szeretne lenni. Vagy nem? Azt is hallottam, hogy azért egészen más az egyetemi meg a gimnáziumi szint ebből a tárgyból.

Az is opció persze, hogy minkettőből emeltezek. Gondolom az egyetemen úgy is lesznek jóval nehezebb szituációk, mint az érettségi, szóval erre fel kell készülnöm, és ez jó bevezető lehetne. Feleslegesen azonban nem stresszelném magam ezzel, csak, ha tényleg komolyan ajánlott.

Pontokat tekintve szerintem nem lenne probléma, ha mind a kettőből emeltet írnék.



2018. aug. 14. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:
76%
Emelt matek+közép fizika.
2018. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!