Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságúak, ti...

Humán beállítottságúak, ti milyen szakra mentetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hova menjek, és ez lesz az utolsó évem. Érdeklne, hogy ki hova ment egyetemre, és mi szeretne lenni diploma után, aki nem szereti a matekot, fizikát, informatikát, és a többi reál tárgyat.

Ötleteket is várok. (Tanár nem szeretnék lenni.) Megy az angol és a történelem.

Végső esetben vállalkozó leszek, de szeretnék diplomát.



2018. aug. 15. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokáig magyar szakra akartam menni, max még egy nyelvszakot is bevállaltam volna, de mivel tanár nem akartam lenni, így nem sok mindent tudtam volna kezdeni vele. Egy ideig a fordításon is gondolkoztam, de aztán egy betegség okozta lelki gond miatt teljesen más irányt választottam. Mivel jó érzékem van a gyerekekhez és szeretem is őket, a csecsemő- és kisgyermeknevelő szakot jelöltem meg, ezt fogom elkezdeni egy hónap múlva.


A nemed nem írtad, így nem biztos, hogy ez passzolna neked (meg nem tudom, hogy állsz a gyerekekhez), de ebben az irányban nincs semmi reál.


Ha jól megy a töri, megpróbálhatod a jogot, ha az érdekel.

2018. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, de a gyerekekhez nem nagyon értek, nem is kedvelem őket. Én is az anglisztikán és a fordítói munkán gondolkodtam, de elvették a kedvemet. (Nehéz munkát találni, “ahhoz minek diploma” címszóval).

A jog is eszembe jutott.. Csak sajnos nem tudom magamat elképzelnj ügyvédként, jogászként, bíróként.

Szinte mindent kizártam így. :(

2018. aug. 15. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát a joggal nem csak Dr.Szöszi nekem pl egy osztalytarsam oda ment es o egy cégnél dolgozik,ott intézi az ügyeket.Másik ismerősöm önkormányzatnál helyezkedett el.


Mehetsz akar nemzetközi tanulmányokra ,bár véleményem szerint = az anglisztikával.Ne értsd félre én nem nézem le én is arra szerettem volna menni csak vegul a tanitas mellett dontottem.


Mehetsz régésznek is,bár annak is hasonlóképp van értelme ha tanítod amugy nem tudom milyen lehetőségek vannak.


Arra menj amit te szeretnél🤗

Amugy mikorra kell eldontened?

2018. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Konkrétabban mi a feladatuk az ismerőseidnek a cégnél és az önkormányzatnál?

Igen, néztem nemzetközi tanulmányokat, de nevetségesen sok pont kell hozzá. Pedig jó tanuló vagyok, de annyi nem lesz szerintem (ösztöndíjasat szeretnék, fizetőset csak ha minden kötél szakad).

A régész sajnos nem keres jól. Tudom, ha befutok akkor jó lenne, de szeretnék biztosra menni.

Amúgy februárra, ha jól tudom akkor kell jelentkezni.

2018. aug. 15. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Humánnal esélytelen olyan szak ami jól is keres.
2018. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Én is inkább humán beállítottságú vagyok. Bár a matekot szerettem és jól is ment, de egyáltalán nem érdekeltek a természettudományok, a műszaki és a gazdasági dolgok sem, szóval az összes reál szakot rögtön kihúztam, mikor a felvételin gondolkoztam. Végül anglisztikát választottam, most pedig keleti nyelvek és kultúrák szakra jelentkeztem és szeptemberben kezdem. Szerintem a nyelvszakok azért nem rosszak, ha érdekel az ilyesmi. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy pl. mérnökinfóval, de azért egyáltalán nem igaz az, hogy mész a mekibe, éhenhalsz stb. Illetve azzal sem értek egyet, hogy nem kell a diploma, mert csomó helyen alap elvárás a felsőfokú végzettség, illetve egy ilyen szak azért sokkal többet ad, mint mondjuk egy egyszerű nyelvtanfolyam. Van régész és szociológus szakos barátnőm is, ők is nagyon szeretik. Nekem még a pszichológia jutott eszembe, az nem érdekelne?
2018. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 és akkor most mit csináljak, húzzam le magam a wc-n amiért nem vagyok reálos? Gusztustalan gondolkodás, amivel nap mint nap találkozok.

#6 köszönöm a bíztatást, végülis az anglisztikának van a legnagyobb esélye, ez vonzz a legjobban.

A pszichológia is nagyon érdekel, de inkább a kutatói része, és sajnos nem akarok annyit tanulni, hogy ledoktoráljak.. :D

2018. aug. 15. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Nyugodtan mehetsz bármire amit szeretnél, mellette meg tanulsz még valamit, amiből megélsz. Nézz ki a bölcsészkaron valamit, ami tetszik, például esztétika, filozófia, ókori nyelvek, régészet – és mellette meg felveszel egy BGE vagy BCE hétvégi gazdasági képzést, voilá. Ilyen egyszerű.


Egyébként humán főszaknak nézd meg a jogot, pszichológiát, filozófiát, esztétikát, kommunikációt. Nekem nagyon tetszik a szociológia, és ez a piacon is hasznos. Történelem, régészet, ókori nyelvek nagyon jó szakok, de ezek mellé pláne kell valami piacképes tuning.


Sok embert ismerek, akik bölcsész végzettséggel magas szintű menedzserek multinál, köztük teológust, kulturális antropológust, angol szakos tanárt, szociológust, pszichológust. Érdemes nyitottan gondolkodni, az intelligens embereké a jövő.

2018. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Ui: ilyen barátaim vannak még, hogy vezérigazgató filozófus-teológus, marketing igazgató történész, vezető edző assziriológus (PhD-val...), és európa régiós igazgató mikrobiológus (PhD-val). Ja és ne feledkezzünk meg a teológus stratégiai menedzserről nemzetközi multinál (szintén PhD-val).


Szokás viccelődni a bölcsészet-meki karrierrel, de ez csak a kicsiny hitűeknek vicces.

2018. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zolály ***** válasza:
100%
A nyelvszak mindenképp jó választás, de a helyedben az anglisztika helyett valami speckóbb nyelvben gondolkodnék, ahogy az egyik válaszoló is mondta. A keleti nyelvek és kultúrák kifejezetten hasznos: választhatsz, hogy arabul, kínaiul, görögül, törökül stb. tanulsz meg, és ne tudd meg, mennyit kereshet egy-egy ilyen fordító.
2018. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!