Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közgazdasági elemző MSc...

A közgazdasági elemző MSc diplomának mekkora a presztise?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem mások véleménye a fontos, de engrem azért poénból érdekelne, hogy az átlag magyar mennyire veszi esetleg semmibe, büfészakozza le, mennyire társít hozzá politika nézeteket is akár...

Vagy éppen ellenkezőleg mennyire tartják "menőnek".

Mert jelen pillanatban én ezt most nem nagyon tudom belőni.


2018. aug. 15. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
17%

Magyarországi egyetemek esetében nemigen értelmezhető a presztízs szó sajnos. Nevesincs az összes egyetem (a CEU-t kivéve): [link]


Szóval a közgazdasági elemző teljesen jó szak, tulajdonképpen ez "az igazi" közgazdaságtan, kicsit elméletibb mint a pénzügy vagy marketing, de úgyis rajtad áll, hogy milyen karriert csinálsz.

2018. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Mivel talán tavalyelőtt indult először, így még nem tudunk sokat róla, de nálunk a Corvinuson az alapszakokkal ellentétben itt vannak szigorlatok is, igen erős matematikai alapozása van, specializációk stb.

Az átlagember valószínűleg nem tud a létezéséről, majd ha végez az első évfolyam, akkor többet tudunk mondani.

2018. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!