Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Ott kezdődik a baj, hogy 24 vagyok, a középiskolai bizonyítványom nem lett túl jó. Újraérettségizni lehet, azzal nem lenne gond. Mivel kezdjek merre induljak?

2018. aug. 16. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Újra kell vizsgázni, nyelvvizsgát szerezni, aztán a következő felvételi időszakban jelentkezni egyetemre.
2018. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell nyelvvizsgát tenned.

Kémia és biosz emelt fog kelleni, vagyis én ajánlok két jó különtanárt, illetve sok egyetem szervez biosz és kémia előkészítőket. Spec az állatorvosi előkészítő tanfolyamát pont nem ajánlom, de pl az elte-n jók vannak. :)

2018. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Csinálj csak nyelvvizsgát. Nagy ráérésedben meg tudod csinálni. Utolsó éves álaltorvosisként nem bizti. Ha azt elbukod, akkor majd harmincöt körül el is kezdhetsz dolgozni
2018. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A felvételihez jó kémia és biosz emelt szintű érettségi kell. A felvételi pontokba nem számít be a nyelvvizsga, mert a két emelttel már kimaxoltad a plusz pontokat.


A diplomához persze kell majd nyelvvizsga, de azzal még ráérsz, hiszen 11 félév a suli ... annyi idő alatt míg elvégzed, a nyelvvizsga is meg lesz majd.

2018. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy írták: biosz és kémia érettségit tegyél.

A kémia számításokhoz keress egy magántanárt, mert az sokat fog dobni az esélyeiden. (De a többihez sem árt meg, ha tudod fizetni.)

Utána ha meglesznek, jövőre már kezdhetsz is.

2018. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Bizonyára sokan jártok itt orvosira, ha úgy vélitek, hogy a nyelvvizsga a képzés alatt is könnyen kivágható. Főleg úgy, hogy a kérdező szerint nem is lettek jók az eredményei....
2018. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt azt sem tudjuk, hogy van-e már nyelvvizsgája, vagy sem. De hidd el, most én is az állatorvosi miatt hagytam ki egy évet, dolgoztam, és mellette ahogy tudtam magántanárhoz jártam, és előkészítőkre, ez tette ki a hétvégéimet, és a hétköznap estéimet. Nem nagyon jutott volna időm mellette még a nyelvvizsgára is készülni . Legalábbis, ha jó eredményt akar az ember az érettségin, akkor nem. De ha neki nem reggeltől estig tartó munkahelye van még a tanulás mellett, akkor beleférhet a nyelvvizsga.
2018. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is állatorvosira járok, nem volt nyelvvizsgám elzért felvettem a nyelvvizsga előkészítős tárgyat az első 2 féléveben Csak az órák alatt foglalkoztam a nyelvvel, illetve megcsináltam a kb 10 perces házikat. Siman meglett a nyelvvizsgám és nem költöttem rá egy forintot sem. Az első év még azért nem olyan nehéz, hogy ne lehetne egy nyelvvizsgát összeszedni.

Kérdező ne aggódj, semmivel sem vagy elkésve. Újra kell érettségizned emelt biológiából és kémiából. Olvass utána, hogy mikor van a jelentkezés pontos határideje, és erre figyelj oda. Az oktatási hivatal honlapján fennt kell hogy legyen az érettségi követelményrendszer, ezt nyomtatsd ki és ez alapján haladj.

2018. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!