Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel? (lent)

Mit kezdjek az életemmel? (lent)

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, még bármi lehetek/lehetnék...

Igazából három dolgon gondolkozok. Melyik érné meg a legjobban, mivel hol tudok elhelyezkedni (munkalehetőség), mire van szükség.

1.SZIE-ÁOTK Állatorvos

- gyerekkori álmom válna valóra azzal ha állatorvos lennék. Mióta az eszemet tudom imádom az állatokat és most, hogy idősebb vagyok már a kémiát is szeretem (a bioszt annyira nem, de azt is tudom ha kell)

2. Közlekedésmérnök (Győr) és mellette levelezőn Természetvédelmi mérnök

- a közlekedés mérnök logikus lenne, mert közlekedés szakos iskolába járok, de nem szeretem, viszont hiányszakma és jól fizet. Nagy eséllyel van munka a diploma után. Mellette mindenképpen végezném a természetvédelmi mérnökit is mert imádok mindent ami a természettel és annak vádelmével kapcsolatos! A természetvédelmi magába nem elég mert nem lehet megélni belőle...

3. Közlekedésmérnök

- szintén Győr de ezt csak magába mert elég nehéz (pont mint a többi), de így egész életembe olyat csinálnák amit nem szeretek és utálnám magam... De a természetvédelmi mérnök meg sehova nem jó az inkább egy hobbinak felelne meg.. Nehéz lenne a kettő együtt?

------------------

A szüleim támogatnak minenben,de én tudom hogy:

Az elsőt a szüleim nem igazán akarják, mert 5 év a képzési idő és nagyon nehéz elvégezni.

A másodikat i nehéznek tartják és a természetvédelmi mérnöki szakot nem tartják túl sokra.

A harmadik amit szerintem tetszene nekik, de azt meg én nem szeretném.


Bocsi, hogy ennyit írtam! :)

És ha már benéztél legalább egy számot írj, hogy melyiket válasszam, még ha nem is indokolsz.

Előre is köszönöm!



2012. júl. 26. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
állatorvos
2012. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp azt, amelyiket te szeretnéd! És nekem úgy tűnik az első áll hozzád a legközelebb (hozzám is), ezért válaszd azt:) Semmiképp se a szüleid véleménye alapján dönts, azt egy életre bánnád.
2012. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Azt válaszd amelyiket szívesen csinálnád. Nem a szüleid fognak 40 évet ledolgozni az általad választott szakmában. Az nagyon sok idő ám, szóval nem árt ha szívvel lélekkel csinálod amit csinálsz. Mellesleg az állatorvosokra nem jellemző, hogy az éhhalál küszöbén lennének.
2012. júl. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sidel ***** válasza:
10%

Ez a te döntésed, nem a szüleidé.


Amikor középiskolába készültem, apám akart nagyon egy iskolát, anyám nem szólt bele, én meg akartam egy másik iskolát. Apám nem helyeselte, de így utólag, miután már leérettségiztem, azt mondta, hogy jól döntöttem.


Azt válaszd, amit örömmel csinálsz.


Bár én pont nem ezt tettem. Imádom a gyerekeket, felvidít, hacsak rájuk nézek, anyám is tanár és évek óta az akartam lenni. Most mégis mérnökinformatikusnak megyek a BME-re. A tanárokat ugyanis nem becsülik, kevés a fizetés és bár ott vannak a szünetek, nagy a megterhelés, rengeteg az otthoni munka. Az informatikát ugyan szeretem és jó is voltam benne általános iskolai, gimnáziumi szinten, de az egyetem nagy ugrás... ha mégse válik be, megyek bébiszitternek.

2012. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Mindenképpen te dönts! Állatorvos légy sztem :)

Én sokat adok a szüleim véleményére, de nem hagyom, hogy helyettem döntsenek. Ezt meg is értettem velük, mikor negyedik osztályosan 8 osztályos gimibe akartak küldeni a Balassy Bálintba. Mindenemmel tiltakoztam, nem álltam még készen elhagyni az iskolámat, mert imádom, és az osztályomat is nagyon szeretem. A szüleim azt mondták, ha felvesznek, akkor eldönthetem, megyek-e, vagy sem. Persze. Azért én ismerem az őseimet. Ha felvesznek, akkor nincs választásom. Ezért hát, direkt elszúrtam a felvételi matek részét. Egyszerűen hátradőltem, és olvasgattam a lapot. Persze néhányat megoldottam, h ne nézzenek GYP-snek xDD

A szüleim pedig utólag beismerték, hogy így is úgy is el kellett volna mennem, ha felvesznek.

Nálam is egy nagy dilemma, hogy mi szeretnék lenni. Gondoltam, tanárként végzek irodalom-töri szakon, és akkor akár írhatok cikkeket újságoknak, lehetek akár a médiában is nagyobb szerencsével. Gimnáziumi, egyetemi tanítók pedig annyira rosszul nem is keresnek.

Állatorvos én is akartam leni, egyszerűen rajongok az állatokért, de aztán jött a "Állatokban turkáljak?", meg a "Szívből-lélekből utálom a kémiát". Nem tudom, h ez még változik-e.. Remélem igen, igyekszem megszeretni a tantárgyat. Egyszerűen imádom a gondolatot, hogy állatokkal dolgozzak, őket mentsem meg. Persze tisztában vagyok a "sötét oldallal" is.

Legyél állatorvos, és ne hagy, hogy a helyedben döntsenek! A te életed, a te döntéseid.

Sok sikert! :)

2012. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
azt válaszd, ami a legközelebb áll hozzád, és jól gondold át, mert valószínűleg az elkövetkező 40 évben azzal kell foglalkoznod. A sorrendem: állatorvos, esetleg utána elvégezhetnéd levelezőn a természetvédelmit, és az utolsó a közlekedésmérnők, de sztem azt semmiképp se válaszd. Összefoglalva: sztem legyél állatorvos. :)
2012. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Borsi16! Miért ne válasszam a közlekedés mérnökit? úgyértem tuc valami infót róla amit én nem?! :)


Am úgy néz ki a közlekmérnök marad mivel az állatorvosi követelményeiből eddig csak a ronda kézírás van meg... :(

2012. aug. 14. 14:35
 8/9 anonim válasza:

nem tudok semmi plusz infót róla, csak az írásod alapján döntöttem.

Állatorvos

- gyerekkori álmom válna valóra azzal ha állatorvos lennék.

Közlekedésmérnök

- de így egész életembe olyat csinálnák amit nem szeretek és utálnám magam..


A te döntésed, de sztem azért alaposan gondold át, és sztem még az állatorvosi is összejöhet hiszen te írtad, h még bármi lehetnél. Ha nagyon jó lesz az érettségid, és abból a tárgyból mész pluszba ami ahhoz kell, akkor megtudnád csinálni. :) Ha az a nagy álmod, akkor sztem ne add fel! :)

2012. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül közlekedésmérnök lettél?
2021. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!