Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem (egészségügy...

Debreceni egyetem (egészségügyi kar) Mentőtiszti szakról tudnátok nekem kicsit részletesebben mesélni? Ki mit tud róla?

Figyelt kérdés

1.Tapasztalatok

2.Vélemény róla? 3.Nehéz elvégezni? 4.Milyen tantárgyak vannak?

5. Tényleg Nyíregyházán van földrajzilag a képzés?

Előre is köszi annak, aki részletesen válaszol!:))



2018. aug. 17. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

1. Én általános orvosira járok, 4. éves vagyok.

De elég segítőkészek a tanárok ott is.

2. Nehéz elvégezni, de nem annyira, mint az általános orvosit. Biológia,kémia,matematika,fizika(én most még tanulok:molekuláris biológia,atomfizika...).

3. Nyíregyházán is van, Debrecenben is van.

Ha Nyiregyi vagy, akkor ott lesz az oktatás, heti 3 alkalommal meg Debrecenben. Legalábis én így tudom..

Heti 4x van oktatás NEKEM, aki ált.orvosira járok,nem mentőtisztire.


Remélem tudtam segíteni.

2018. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi orvostanhallgatóként annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy az első hozzászóló eléggé felületesen látja a dolgokat, és gyanítom hogy semmi köze az orvosláshoz.


Tehát, mentőtisztként biológia, fizika, kémia tantárgyaid aligha lesznek, ilyen formában.


Az tény, hogy az orvosit sokkalta nehezebb elvégezni, de manapság a mentőtiszti eléggé megközelíti azt a képzést, amit az orvosok kapnak. Tapasztalatból mondom, hogy egy jó mentőtiszt bőven felér egy orvossal, akut egészségkárosodásnál.


Egy orvosnak nyilván szerteágazóbb a tudása, de tisztként egyáltalán nem fognak hangsúlyt fektetni neked az iskolában a perifériás elméleti tudásodra. Ergo nem fogják megkövetelni az olyan dolgokat, amivel a későbbi életed során 0,01% eséllyel fogsz találkozni.


Mentőtisztként azt fogják neked a 4 év alatt megtanulni, hogy hogyan kell beavatkozni orvosi szinten, képalkotó diagnosztika hiányában az adott helyszínen. Legyen itt szó belgyógyászati esetről, szülésről, keringészavarokról, gyermekek ellátásáról, autóbalesetről, illetve tényleg bármiről, amit csak el tudsz képzelni.


Ez azt jelenti, hogy nyilván lesz mondjuk szerves kémia tantárgyad (gyanítom), de cseppet sem lesz olyan komoly, mint mondjuk a gyógyszertan, vagy az egyes ellátási ismeretek.


A Debreceni Egyetem EK Mentőtiszti szaka teljes egészében Nyíregyházán zajlik. Butaság, hogy egy napot itt vagy, egy napot ott. Ilyen nincs. De ezt pár másodperc alatt ki lehet deríteni az internet segítségével.


Egész sokan jelentkeznek, de minimális az a létszám, aki el tudja végezni. Nagyon nagy a lemorzsolódás aránya. Volt év, amikor a Semmelweis Egyetemen a 80 felvett diákból mindössze 1 ember végezte el adott évben a szakot. Tehát nehéz, magasak az elvárások, de ha megvan a kellő elhivatottságod, akkor menni fog.



Itt van egy részletes leírás a debreceni szakról:

[link]


Sok sikert!

2018. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!