Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem akarok gyógytornász...

Nem akarok gyógytornász lenni, mit kellene csinálnom? (Utáljatok csak, de leírom.21/L)

Figyelt kérdés

Felvettek, de nem Pestre, ez az egyik nagy csalódásom. Utálom Pécset, amit bejelöltem másodiknak, és ahová felvettek. Egyértelmű volt kb, hogy felvesznek, a pontjaimat ugyanis tudtam,mert még 2016ban érettségiztem. Akkor egy másik egyetemet jelöltem be,de hiába vettek fel, nem mentem el, dolgozni kezdtem. Mindenki piszkált,hogy menjek egyetemre, pedig nagyon jól kerestem, minden oké volt, eltartottam magamat,rezsi stb is fizetve volt. Beadtam a jelentkezésemet érettségire újból, hogy bioszból jobbat írjak. Barátom váltig állította, hogy velem jön,ha nem sikerül Bp. Mikor már nem lehetett módosítani a felvételin, vhogy kiderült,hogy ő bizony nem jön el sehová...

Az érettségi előtti éjjel pedig kiderült ,hogy megcsalt. Teljesen kiborultam, és másnap pontosan ugyanolyan írásbelit írtam, mint 2 éve. Mondanom sem kell, hogy úgy éreztem legszívesebben meghalnék, mert kidobott perc volt így az, amit tanulással töltöttem... Orvosira akartam menni, reméltem,hogy két részletben sikerülnek az érettségik, és az első félév után ott is hagytam volna a gyógytornász képzést, csak azért mentem volna, hogy úgymond bebiztosítsam magamat. Konkrétan minden rossz, és nem az első fájdalmamban írom ezt, hiszen a felvételi rég lezajlott. Gyűlölöm azt a várost, hogy nem lehetek Budapesten a barátaimmal, nem bulizhatok soha igazit, nem tanulhatom amit mindig is akartam... Nem akarok gyógytornász lenni,hogy egész életemben azoknak a pofáját kelljen néznem, akiknek sikerült az orvosi, nem úgy,mint nekem. Legszívesebben falnak mennék, annyira bánt ez az egész.



2018. aug. 17. 22:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél gyógytornász.

Írd újra az emelteket.

Legyél orvos.

Ennyi. :)

2018. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De kétszer nem sikerült. Tehát a rendes és most ez az újbóli nekifutás sem. És bár tényleg nem tudom miért van ez, de amikor az elsőt írtam, akkor is jártam vkivel, ugyanaz történt, mint most... És nem vagyok hülye, 85-96%os eredményeim vannak ezeket leszámítva. De most nagyon elbizonytalanodtam. Nem tudom mit csináljak.
2018. aug. 17. 23:19
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Most ősszel nem tudod újra írni az érettségiket? Harmadjára csak sikerül már. Ha van egy álmod ne add fel! Addig meg dolgozz. Jah és pasira soha ne alapozz semmit! Tapasztalat :)

28 N

2018. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem alkoholisták voltak a szüleim, vertek, stb. Anyukám paranoid skizofrén. Testvérem öngyilkos lett 17 évesen.

Nem tudtam állami gondozásba kerülni, mindig csak 1-2 hétre vittek gyermekpszichiátriára, mert sokat hiányoztam a suliból... Olyan helyekre "vittek" mint a Vadaskert, meg hasonlók.

Ott nem állapítottak meg semmit végül velem kapcsolatban.

Összességében már így utólag kijelenthetem, hogy az ottani bánásmód és az intézeti gyerekek jelenléte akikkel összeraktak, nagyon sokat ártott. Persze ezért nem a gyerekeket hibáztatom.

Az egyik helyen pl. (direkt nem írom a nevét) tanuja lehettem, hogy az idősebbek megerőszakoltak egy kisebbet, köszönhetően ezt annak, hogy a dolgozók teljesen felelőtlenül állították össze a csoportokat, a életkorokat és pszichés állapotokat figyelmen kívül hagyva, s éjszaka szabály ellenesen (gondolom) felügyelet nélkül hagyva a betegeket.

Szóval én általánosban is buktam a szüleim viselkedéséből következő lelkiállapotom miatt...

Illetve középiskolában is sikerült az akkor elszaporodó pszichológusi és pszichiáteri foglalkozások miatt, a gyámügy pedig gyakorlatilag csak fokozta a nyomást, hiszen amikor behívtak csak mondogadták, hogy ne akarjam, hogy elvegyenek a szüleimtől, mert rosszabb lesz. (Nem tudtam megnyílni a bántalmazásról, de erre nem is törekedtek)

Szóval nálam 18 évesen diagnoztizáltak relative komolyabb pszichés problémákat, de mikor már magam választhattam pszichológust és elkezdtem CST-ra járni, akkor sokat javult a helyzet... Lett először munkásszálós fizikai melóm, majd albim. Előszőr 23 évesen érettségiztem, elég rossz eredményekkel. Majd 24 évesen (most) csak picit maradtam le az álta!am kinézett szak ponthatárjáról, de jövőre szinte biztosan meglesz.


Tudom, hogy az orvosi 6 év, s még utána a szakosodás is legalább 3, de hidd el, ha ez az álmod akkor még 30 évesen sem késő jelentkezni! Még nagyon fiatal vagy.

Akkor sem késő, ha gyereket is akarsz. Rugalmasan minden megoldható, csak okos döntéseket kell hozni, nem kell ehhez más mint gondolkodni...

A párkapcsolat témát pl. most előnyös lehet kicsit jegelni a következő egy évben.


Orvosin amúgy ma is vannak "öreg" diákok, ezzel semmi probléma nincs. Nem maradtál le semmiről, tanulni sosem késő!

Egy orvos amúgy is élete végéig tanulni akar, ezt magában hordozza a szakma...


Ne idegeskedj.

Jövőre minden oké lesz...

Városokat meg ne utálj, s ne jelölj olyan egyetemeket melyekre nem szívesen mennél. :D


Sok szerencsét!

2018. aug. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mi a fene ***** válasza:
61%
Októberi érettségi ? A pasikat hanyagold, ne vedd őket komolyan.A jövőd többet ér !
2018. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam tavasszal kellene megcsinálnom, hátha úgy sikerül egyszerre a kettő,de tényleg nagyon el vagyok keseredve, hogy mi van,ha nem sikerül. Egyetem mellett szeretnék magántanárhoz járni,de nem igazán találtam senkit se Pécsen. Biológia és kémia emeltet szeretnék tenni egyébként. Nem igazán tudom,hogy mennyi esélyem van:///
2018. aug. 18. 08:55
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Haha LOL Pécs nagyobb bulihely mint Budapest. Csak mondom.


1/ Menj el Pécsre és kezdd el.

2/ Pasit rakd ki, egy héten belül találsz jobbat. (Minek vagy olyan pasival, aki megcsalt? Stockholm-szindróma?)

3/ Ha nem tetszik, írd újra az érettségiből azt, amelyik nem sikerült.

2018. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miből gondoltad,hogy együtt vagyunk még? Szakítottam vele.

Azt nem tudom viszont, hogy magántanárt hol találjak, hiába nézegettem, Pécsen nincs senki, aki biosz-kémia emeltre készítene fel. Mit gondoltok a Trefort hétvégi előkészítőjéről? Meg a biokemonline kémiás online félkészítőjéről? Én anno a magisteres előkészítőre jártam kémiából és semmit sem ért. Bioszból nem jártam sehová, de abból még a körülmények mellett se lett olyan rossz,mint a kémia. Mondjuk úgyse elég jó:///// Mit javasolták hová menjek tanárhoz/előkészítőre? Tudtok vkit ajánlani?

2018. aug. 18. 10:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy fájt a megcsalás, de engem semmi sem tántoríthatna el attól, amit igazán akarok. Jövőre emeltezz újra, és akkor sikerülni fog! Így kell hozzáállni.
2018. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy a PTE-n a gyógytornász szakot végzed? Ha orvos szeretnél lenni, akkor ne pazarold az állami félévaidet egy olyan szakra, ami nem érdekel! Tapasztalatból mondom. Nekem is lesz ezért költségtérítéses félévem az orvosin, mert még hezitáltam kicsit annak ellenére, hogy tudtam, nem akarok azzal foglalkozni, amit az első szakomon tanultam.

Szóval, ha így van, passziválj a gyógytornász szakon, költözz haza, járj előkészítőre és csinálj egy olyan érettségit, amivel bejutsz Pestre! Vagy nem elég motiváció, hogy olyan környezetben lehetsz, és azt tanulnod majd, amit szeretsz? 🙂 Hajrá!

2018. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!