Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem akarok gyógytornász...

Nem akarok gyógytornász lenni, mit kellene csinálnom? (Utáljatok csak, de leírom.21/L)

Figyelt kérdés

Felvettek, de nem Pestre, ez az egyik nagy csalódásom. Utálom Pécset, amit bejelöltem másodiknak, és ahová felvettek. Egyértelmű volt kb, hogy felvesznek, a pontjaimat ugyanis tudtam,mert még 2016ban érettségiztem. Akkor egy másik egyetemet jelöltem be,de hiába vettek fel, nem mentem el, dolgozni kezdtem. Mindenki piszkált,hogy menjek egyetemre, pedig nagyon jól kerestem, minden oké volt, eltartottam magamat,rezsi stb is fizetve volt. Beadtam a jelentkezésemet érettségire újból, hogy bioszból jobbat írjak. Barátom váltig állította, hogy velem jön,ha nem sikerül Bp. Mikor már nem lehetett módosítani a felvételin, vhogy kiderült,hogy ő bizony nem jön el sehová...

Az érettségi előtti éjjel pedig kiderült ,hogy megcsalt. Teljesen kiborultam, és másnap pontosan ugyanolyan írásbelit írtam, mint 2 éve. Mondanom sem kell, hogy úgy éreztem legszívesebben meghalnék, mert kidobott perc volt így az, amit tanulással töltöttem... Orvosira akartam menni, reméltem,hogy két részletben sikerülnek az érettségik, és az első félév után ott is hagytam volna a gyógytornász képzést, csak azért mentem volna, hogy úgymond bebiztosítsam magamat. Konkrétan minden rossz, és nem az első fájdalmamban írom ezt, hiszen a felvételi rég lezajlott. Gyűlölöm azt a várost, hogy nem lehetek Budapesten a barátaimmal, nem bulizhatok soha igazit, nem tanulhatom amit mindig is akartam... Nem akarok gyógytornász lenni,hogy egész életemben azoknak a pofáját kelljen néznem, akiknek sikerült az orvosi, nem úgy,mint nekem. Legszívesebben falnak mennék, annyira bánt ez az egész.



2018. aug. 17. 22:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezekből kiderül,de máshol is olvastam már,hogy orvosi esetén 14 félévem van a végzésre az osztatlan képzésben, nem 12. Tehát ha én el is megyek pl gyógytornásznak, egy évet elpazaroltam, de marad 12 félévem orvosira, ami alatt be lehet fejezni, és fizetnem se kell pluszba, mert 1 éven belül,a képzés megszakítás után,kezdeném a másikat. Szóval utolsó, ezért terveztem elkezdeni, nem veszítek vele. Illetve, lehet, hogy nem sikerül az újra írt érettségi elég jól. 2 évet érettségi után dolgoztam,most megyek egyetemre,de muszáj mennem, ezt várják el. És nem tudod milyen a családom, hiába nem ők tartanak el...

2018. aug. 18. 22:04
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt csináld amit helyesnek vélsz és akarsz csinálni, ha nem akarsz gyógytornász lenni pécsett akkor ne erőltesd, max megnézheted milyen is de nem kötelező megcsinálni, akármikor ki lehet iratkozni beiratkozás után, sőt államin az első félévet ha otthagyod az egyetemet nem kell visszafizetni, de egy félévet vesztesz vele... ha az orvosi az álmod pesten , akkor arra menj, és ne félj az érettségitől, állh hozzá magabiztosan, szerintem vállald be ősszel ha úgy érzed menni fog, ha nem sikerül akkor még tavasszal is mehetsz :) ilyenkor meg párkapcsolatra nem lehet alapozni hogy úgy lesz ahogy megbeszéltétek, én is ezért vesztek egy évet mert a volt barátom nem támogatta az újrafelvételimet és sok mindenben visszafogott,(hiába , az ember saját kárán tanul) de mostmár a magam útját járom és csinálom amit szeretnék igazából :) én szurkolok neked hogy sikerüljön az amit szeretnél, állj hozzá optimistán és törődj azzal amit TE akarsz!
2018. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy nem tudom, milyen a családod. Azt viszont abszolút jó szándékkal, biztosan merem állítani, hogy sok esetben jól tud jönni az a plusz két állami félév. Nálunk is volt nem egy olyan az évfolyamon, akinek családi, magánéleti okból vagy betegség miatt nem sikerült befejezni a vizsgáit. Szélsőséges esetben (például hosszas kórházi tartózkodás esetén) lehet kérvényezni a tanulmányi osztályon az adott félév utólagos passziválását, azonban erre azért ritkán kerül sor, ne alapozz erre! Nem árt tudni, hogy a gyakorlatokon, szemináriumokon kötelező a részvétel, minimális hiányzási, pótlási lehetőség van a legtöbb tárgyból, így elfordul olyan is, hogy egyszerűen hiányzás miatt nem kap az illető aláírást, és jövőre újra fel kell vennie a tárgyat. Amúgy pedig alig van olyan tárgy, amire nem épül semmi, tehát a legtöbb vizsgádnak meg kell lennie ahhoz, hogy megúszd csúszás nélkül. Tudom, most azt mondod magadban, nem olyan tervekkel készülsz orvosira, hogy megbukj bármiből, de érdemes azért bebiztosítani magad! A döntés a tied természetesen, ezeket csak támpontként mondtam el, hogy legyenek érveid, ha esetleg mégis megpróbálnál beszélni a szüleiddel. A legjobbakat kívánom!
2018. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem szégyen harmadszorra sem bekerülni, meg 21-22 évesen sem kezdeni, sokan megteszik. Írd újra a felvételiket, ha megteheted.

Viszont ne csak SOTE-t jelölj, ha tényleg orvosi a cél, nehogy onnan lecsússz 1-2 ponttal, és bukd úgy az orvosi egyetemet, hogy vidéki karon simán bent lettél volna. Pécsiként sajnálom, hogy ezt a várost utálod, de érthető, ha a nagyvárosi nyüzsihez szoktál, meg ott vannak a barátaid.

2018. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia.


En betegseg miatt mar sok evet kihagytam sajnos es ahol jelenleg elek,biosz,kemia,fizika a felveteli az orvosira,de en is ujra probalom. Raadasul itt sima felveteli van,tehat ha barmelyik is rosszabbul sikerul,mint kell,az osszeset ujra kell csinalni kovetkezo evben. Kitartast! Ha gondolod nekem irhatsz privatban. Engem is probaltak ETK szakokra rabeszelni,de en meg se jelolom,talan csak a gyogyszereszetit,hogy 1 evig legyek valahol,ha nem jutok be,de meg az se biztos. Szoval ha az orvosi az almod ne add fel,mert banni fogod.

2018. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2019. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mi a fene ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy hol tartasz ?
2019. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!