Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora potenciál van ma...

Mekkora potenciál van ma Magyarországon a keleti nyelvek és kultúrák alapkébzési szak, japán szakirányában, elhelyezkedési szempontból? Esetlegesen kiegészítve a BA diplomát fordító és tolmács MA-val, mennyire növeljük az esélyeket?

Figyelt kérdés

Vagy jobb a japanológia mester?


És inkább a fordítás érdekelne egy forditóiroda alkalmazottjaként, mintsem a tolmácsolás...

Esetleg a műfordítás.


Csak azt nem tudom, hogy van e erre igény.


Jelenleg divatos a nyelv, kultúra, szóval egyenlőre biztos lehet még egy darabig órákkal is pénzt keresni, de most nem annyira ez érdekelne...


2018. aug. 19. 02:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre*


Meg bocsi a többi elírásért is!

2018. aug. 19. 02:23
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
A fordításban van jövő, ha ilyen különleges nyelvről van szó, amit alig beszélnek. Ha megcsinálod, le a kalappal előtted.
2018. aug. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Hatalmas lehetőség van minden ilyenben (japán, kínai, koreai stb.). De ne csak abban gondolkodj, hogy ezt elvégzed és akkor mit kezdj vele – hanem tolj mellé egy kereskedelem és marketinget vagy turizmus vendéglátást levelezőn és akkor nézd meg a lehetőségeidet!!
2018. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Elég divatnyelv lett az animèk és mangál miatt. Ha valami rizkább nyelvpárral veszed fel van esélyed. De egy ilyen tucat nyelvhez ne másik tucatot váassz.
2018. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Japán nyelvből nem létezik fordító-tolmács MA, szóval max. másik nyelvpárral tudnád azt elvégezni és a megszerzett tudást átültetni. Valamint léteznek vizsgák, de csak képzés nélkül. Én is ritkább nyelvet tanulok és ennek ez az egyik hátulütője, hogy míg nagy nyelvekből mindenféle szaknyelvi képzés stb. létezik, addig a kicsikből már nem igazán.
2018. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én a japánt egyáltalán nem mondanám tucatnyelvnek, mert bár a fiatalok körében divat minden, ami japán, azért nem beszélik annyian a nyelvet (legalábbis használható szinten biztosan nem). Másrészt pedig nem mindig lehet hinni ennek az “tucat” dolognak, pl. én ezelőtt anglisztikán tanultam és az angol ugye mindenki szerint alap, “mindenki tud angolul” stb., ezért nincsen értelme, viszont azért itt is vannak túlzások és mégis van munkám és tudok dolgozni az egyetem mellett.
2018. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Én ismerek egy lányt, bár ő csak alapszakon végezte el a japán szakirányt, a 'legjobb' munkája az volt eddig, hogy nyelviskolában tanított egy ideig. A többit inkább nem is említem, mert nincs köze a japánhoz (pl. dolgozott már a starbucksban is).
2018. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13%

Én pedig ismerek többeket is, akik még ennél is kisebb szakokon végeztek (arab, héber stb.) és igazgatói, sőt vezérigazgatói szintig vitték.


Le kellene szakadni arról a csőlátásról, miszerint a diploma, főleg az első diploma határozná meg az ember életét. Még egyszer: fel kell venni a japán mellett egy kereskedelmi szakot és atomot robbantasz azonnal. Viszont tanultál valami értelmeset is, és van valami versenyelőnyöd a többi, csak kereskedelmi szakossal szemben.

2018. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!