Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi vagy a jogi pálya...

Az orvosi vagy a jogi pálya előnyösebb?

Figyelt kérdés

Mindkét szak érdekel.

Szerintetek melyikben van több motiváció?



2018. aug. 19. 13:53
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
48%

Motiváció? .... Szerintem?


Szerintem az emberélet mindennél többet ér, de ha szerinted ez kérdés, mert csak az a fontos, hogy menő egyetem legyen a végén egy doktorival a neved előtt, akkor inkább jogra menj, kérlek!

2018. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Kszi a választ.

Igazából mindkét szak érdekel.

2018. aug. 19. 13:58
 3/43 anonim ***** válasza:
22%
Akkor jogi. Sok sikert!
2018. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
20%
Ha így teszed fel a kérdést, legyél országgyűlési képviselő!
2018. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Azért eléggé eltérő életpálya a kettő, más-más készséget igényelnek. Ha gondolod írj üzenetet, jogról tudok mesélni! :)
2018. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
14%
Azért én nagyon örülök, ha a kérdező nem orvos lesz! Bár sok esélyem nem lenne a találkozásra, mert nekem sem szülész-nőgyógyászra, sem plasztikai sebészre nem lesz szükségem.
2018. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik történelem és jogi szövegek, a másik biológia-kémia... jah, biztosan tök egyformán érdekel. :(
2018. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Igen érdekel a matek is :-)
2018. aug. 19. 17:26
 9/43 anonim válasza:
64%
Plasztikai sebészre még lehet szükséged pl. égési sérülések esetén :D
2018. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
28%

" Az egyik történelem és jogi szövegek, a másik biológia-kémia... jah, biztosan tök egyformán érdekel. :("


Tipikusan az a gyerek, akinek csak az a fontos, hogy dr.xy legyen. Volt olyan, aki csoportunkból biosz-kémia előkészítőre járt, nagyon befuccsolt az érettségin, teljesen, majd 180 fokos fordulat, ment jogira. Nem fogom a szidni a jogit, de akik ilyen "divatdoktorok" akarnak lenni, mert az milyen menő, 10000-ből 9999 a jogi pályára megy. Neked nem ajánlom az orvosit! Jogi könnyebb, nem kell vért izzadni a bejutásért. Igaz, társadalmi megbecsültségben, presztízsben, nehézségben köszönő viszonyban nincs az orvosihoz képest, de legalább "dr.".


Orvosin 418 alatt, két emelt szint mellett labdába nem rúghatsz. Más szint. Elhivatottság, kőkemény kitartás, alázat kell.

2018. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!