Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológusi pályát szeretnék...

Pszichológusi pályát szeretnék majd választani . Milyen szakra menjek gimnáziumba?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Gimnáziumban nincsenek szakok. Mivel pszichológiára számos tantárggyal lehet felvételizni, lényegében mindegy, hogy milyen képzésre mész.
2018. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, de ha szereted a magyart vagy a bioszt, akkor válaszd valamelyiket faktként.
2018. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen . Elég tájékozatlan vagyok még . Sokat segítettek .
2018. aug. 21. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu oldalon vannak a felvételi követelmények, de mivel te még általános iskolás vagy, mire odaérsz, ezek akár meg is változhatnak, de kiindulási alapnak jó lehet. Menj sima gimnáziumba, ahol színvonalas az oktatás és teljesen általános, hogy a diákok legalább egy tárgyból emelt érettségit tesznek. Pszichológia szakra mostanában elég magas a ponthatár és komoly túljelentkezés van, szerintem ez nem fog drasztikusan megváltozni a következő években, így nagyon jó érettségire lesz majd szükséged. Amire mindenképp szükséged lesz a pszichológia képzésen és később a szakmában, az az angol nyelv, így olyan sulit érdemes választani, ahol erős a nyelvoktatás.
2018. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy tagozatra gondolt, mint pl. humán, reál, nyelvi, természettudományos stb. ahol magasabb óraszámban, akár emelt szinten tanítják az adott tantárgya(ka)t. Pszichológiára szerintem a biosz miatt jól jöhet a természettudomány, de amúgy tényleg nincsen nagy jelentősége, mert faktokat majd úgyis lehet felvenni. Én pl. reálos voltam és 9.-től kezdve emelt matekot, infót tanultam, aztán az utolsó évben meggondoltam magamat és teljesen más irányba szerettem volna továbbtanulni, ezért át kellett variálni a dolgokat és így is simán fel tudtam készülni.
2018. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2018. aug. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!