Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gimnáziumba lehet "erősíteni"...

Gimnáziumba lehet "erősíteni" a logikát matematikában, és a többi reál tantárgyban?

Figyelt kérdés

Általánosban inkább humán beállítottságú embernek mondtam volna magam, érdekelne, hogy gimnáziumba lehet-e erősíteni a reál-"készségeket?", logikát, gondolkodásmódot?

Ha nagyon nagy hülyeséget kérdeztem ezer bocs :D

(Emelt matematikára megyek (+emelt francia és haladó angol, ha valakit érdekel))



2017. júl. 30. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha esetleg nem értenéd: az első válasz arra utalt, hogy a helyragokat nem tudod helyesen használni. (Még csak nem is elgépelés volt, hiszen kétszer is használtad a gimnáziumba' szót)
2017. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést. De a kérdésre még mindig nem kaptam választ.
2017. júl. 30. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Egy jó gimnáziumban ez is jól működik.
2017. júl. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de inkább tanár függő, mintsem iskoláé. Én sima szakközépiskolában tanultam (most fejeztem be tavaly), általánosban nem igazán érdekelt a matek nem is voltam túl jó belőle, itt viszont a tanárom meghozta hozzá a kedvem. Nagyon jól, érdekesen tanított, a jobb és a rosszabb képességűeknek is tudott olyan feladatot adni, amin szívesen gondolkodtak. Szerintem sokat fejlődtem általa. De van ellenpélda is: az egyik általános iskolás osztálytársamat felvették Pestre az egyik legjobbnak mondott gimnáziumba. Általánosban kitűnő volt mindenből, ott viszont matekból alig tudta összeszedni a 3-ast, a tanárja eszméletlenül unalmasan és rosszul tanított (definíciókból állt minden dolgozat harmada, amiben ha egy szó tévesztés is volt kapásból 0 pontot kapott rá), így el is ment teljesen a kedve a matematikától és nem is fejlődött sokat.
2017. júl. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. júl. 31. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Előny, ha van hozzá jó tanár is. De valójában kizárólag rajtad múlik. Az "erősítés" azt kell, hogy jelentse, akkor is szeretnéd megérteni a megtanulandókat, ha kiderül, ehhez a korábbi hiányok pótlására is szükség van. Ez többletmunka, idő, energia, néha segítség keresése. Ha erős az akaratod (ehhez nem árt motivációra szert tenni, például érdekel, és sikerre hajtasz).


A természettudományok tudásának titka a megértés. Addig nem lépek tovább, míg nem értek valamit. Ez néha különleges erőfeszítést igényel, hiszen az iskola adott rend szerin működik, és lehet, hogy kevés a rendelkezésre álló idő. Ilyenkor szokták feladni.

A "készség" nem egyéb, mint tudáson alapuló gyakorlás. A logika pedig a természettudományokban állandan jelen lévő "miért úgy", "mi az oka" típusú kérdésekre való válaszadás.

Nem kérdeztél hülyeséget, a lényeget kérdezted. A kivitelezés kizárólag az akaraterődön múlik. A tanár bármit bármilyen érdekfeszítően és szakszerűen elmondhat. Ha valaki nem figyeli, nem érdekli, tök fölösleges volt. Ha rosszul mondja, az érdeklődő diák nem hagyja annyiban. Rákérdez. Ha nem tőle, keres máikat. Akadni fog. Csak sok munka.

2017. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!