Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba tanuljak tovább?

Milyen irányba tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, szeretnék továbbtanulni, de nem tudom mi lenne számomra a megfelelő.

Viszonylag jó tanuló vagyok, a 4 egész feletti átlag mindig meg volt, de azokba a tantárgyakba amik jobban érdekelnek mindig több energiát fektettem. Ilyen például a német, az angol, a magyar és a biológia. Egyértelműen humán beállítottságú vagyok, amit a legjobban szeretek az talán a német. Viszont nem tudom ezzel mit kezdhetnék, a germanisztikán gondolkoztam, de nagyon sok negatívumot olvastam róla.

Szeretek segíteni az embereknek és nagyon türelmes tudok lenni, ezért gondolkoztam a tanári pályán is, viszont azt az 5 évet nagyon soknak tartom, az alatt az idő alatt egy másik szakot be is fejezhetnék, és dolgozhatnék.

Nagyon érdekelne még a pszichológia, de elég esélytelennek tartom már magát a bekerülést is, de főleg a későbbi saját praxis beindítását. Kriminológia is eszembe jutott, ez is foglalkoztat.

Tudnátok tanácsot adni mi lenne a legjobb választás? Vagy esetleg valami más ötlet? Tudom hogy mindegyik szakmának vannak előnyei és hátrányai is, csak párat soroltam, mivel szeretnék megfontolt döntést hozni. Köszönöm előre is!

19/lány



2018. aug. 21. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Manapság az angol és német telítettebb, inkább úgy szokták, hogy ezek mellé valami "ritkább nyelvet tanulnak" mert azokat keresik a cégek fordítónak, tolmácsnak.

A tanári pályán ha elindulsz, kettő szakot kell választani, én belőled kiindulva vagy angol-német, angol-biológia vagy német-biológiát választanék. Azért ezeket, mert ha nyelvszak-természettudományi szakod van, akkor akár kéttanban is taníthatod a biológiát az adott nyelven. Angol és német mint írtam telítettebb, de iskolákban sikered lehetne, mert nyelvszakosokat mindig keresnek, főleg a sok angol-német nyelvi előkészítő, kéttan, faktos osztályokba, szóval szerintem nem lenne gond, A tanári pályán a ritka nyelv az kicsit "hátrány" mert ott meg inkább kihalásos alapon mennek az állások, mert nem kell annyi. (legalábbis vidéken) [ a tanárihoz annyi saját véleményt mondanék, hogy akkor menj annak ha szívedből csinálnád, sajnos a megbecsültség nulla, a fizetés katasztrófa és nem tükrözi a befektetett energiát ]

Amit írtál, hogy az öt év az sok, sajnos a pszichológiánál ez még több, mert 5 év az egyetem (alap+mester) és utána jönnek a szakosodások, meg a további képzések mint a dokiknál, hogy végül majd praktizálhass és az is utána még egy csomó idő. Viszont a pszichológia alapképzésről lehet menni kriminológiára, szóval ha elmennél pszichológiára és végül úgy döntenél nem akarsz sokáig tanulni és magánpraxist, akkor mehetsz kriminológia mesterre.

2018. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És a kriminológiával könnyen el tudnék helyezkedni? Vagy nem olyan keresett szakma?
2018. aug. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!