Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekpszichológusként...

Gyermekpszichológusként milyen lehetőségeim vannak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gyermekpszichológus szeretnék lenni, de nem tudom, hogy itthon milyen lehetőségeim vannak. Hol tudnék elhelyezkedni, milyen fizetés jöhet szóba? Esetleg különböző szervezetek alatt ( pl. Unicef, Vöröskereszt) is tudnék dolgozni? Sajnos, nem kaptam senkitől sem biztos választ erre a problémámra. Nagyon bizonytalan vagyok ebben. 12-es leszek, és lassan jó lenne eldönteni, hogy merre tovább. Szóval, aki ebben tényleg jártas, vagy pszichológián van, az mondjon már nekem valami konkrétumot. Köszönök minden választ!

2018. aug. 21. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
A kapszli képzéskatalógusában meg tudod nézni, mivel jár az egyetem, sok-sok év. Ezenkívül módszerspecifikus képzésekre is szükséged lesz (azon az oldalon megtalálod ezeket is). Az elhelyezkedés pedig csak rajtad múlik. Már egyetem alatt is mehetsz önkénteskedni,építhetsz kapcsolatokat. Én úgy látom, hogy aki akar, az tud érvényesülni. Talpraesettnek és szorgalmasnak kell lenni, nagyon!
2018. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%

Iszonyú túlképzés vagy pszichológusokból. Mindenki akinek nem fekszik a reál óvónőnek, jogásznak vagy pszichológusnak akar menni:-D Tavaly előtt 673an végezték el azelőtt 462en.


Esélyed max pedagógiai szakszolgálatoknál lehet. Felvi szerint ezzel a végzettséggel a végzettek 29%-a tud elhelyezkedni, a fizetés pedig átlag bruttó 252 ezer vagyis bruttó 167 ezer.

2018. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Speciel én nem ismerek munkanélküli pszichológust. Komolyan mondom, pedig másodéves, felnőtt emberként (levelezőre járok) sokszáz ismerősöm van. Keresettek munkapszichológia területén, ha megnézed a nagyobb álláskereső portálokat,minden második pszichológus, akit keresnek, gyerekpszichológus, iskolapszichológus. A legtöbb ismerősöm magánban is dolgozik, és szó szerint hetekre előre, de sokan hónapokra előre nem tudnak időpontot mondani. Kívülről talán úgy tűnik, hogy túlképzés van, de a valóság az,hogy nagyon nagy a hiány is, és nagyon szerteágazó az elhelyezkedési terület (lásd a korábban említett képzési katalógust, amiben láthatod, hogy kb. 20 különböző piaci terület felé tudsz orientálódni). Szóval én kritikus lennék a statisztikákkal ezen a téren. Pontatlanok.
2018. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, én kapásból 20 pszichológus ismerősömet tudom felsorolni aki munkanélküli:-D Vagyis van munkája de köze sincs a végzettségéhez.
2018. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos ez egyre inkább "büfészaknak" minősül és a választást inkább a divat diktálja, mintsem a szak iránti valós kereslet.
2018. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem azonos körökben mozgunk.
2018. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Közigálláson 14 oldalt listáz álláshirdetésekkel. És a magán helyeket nem néztük. Az egyéb kombinálható helyeket, mint HR és társai pedig végképp nem. Nem lehet, hogy a sok munkanélküli ismerősöd szimplán csak nem elég talpraesett menni a munka után?
2018. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem erre volt kíváncsi, amin itt vitáztok.


Mit jelent pontosan, hogy gyermekpszichológus? Létezik klinikai szakpszichológusi végzettség gyermek szakirányon (külön van a felnőtt), de tanácsadó szakpszichológusként és pedagógiai szakpszichológusként (iskola- és óvodapszichológia) is dolgozik az ember gyerekekkel.


Kérdező, lehetséges elhelyezkedési területek, amik hirtelen eszembe jutottak:

- iskola, óvoda és más nevelési-oktatási intézmény

- gyermekotthon, gyermekvédelem, gyámhivatal

- nevelési tanácsadó, pedagógiai szakszolgálat

- mindenféle intézmények/szervezetek/alapítványok, amelyek gyerekekkel, gyermekek elhelyezésével (pl. örökbefogadás, nevelőszülőség) foglalkozik

- gyermekpszichiátria, kórház

- igazságügyi szakértők dolgoznak az igazságügyben (pl. válások, bántalmazások és hasonló ügyek kapcsán nagyon fontos a gyermekpszichológiában való képzettség)

- magánrendelés valamilyen gyermekek szempontjából releváns területen (pl. tanulási nehézségek, fejlődési lemaradás, pszichoterápia, családterápia, nevelési tanácsadás, bántalmazás hatásai, beilleszkedési nehézségek, pszichiátriai betegség, gyász stb...)

- pályatanácsadás


Gyermekpszichológusként elképzelhető feladatok lehetnek: szűrés, diagnosztika, fejlesztés, terápia, tanácsadás (szülő, pedagógus részére), csoportos fejlesztés, érzékenyítés/pszichoedukáció, szakvélemény írása, szakértő teamben való munka (döntések meghozatalára vonatkozóan) stb.


Azt jó tudni a képzésről, hogy nem rövid. Ez azt jelenti gyakorlati szempontból, hogy ha igazán a pszichológia érdekel, akkor ne gátoljon az, hogy még kissé ködös az út előtted. Az alapképzés során az ember nagyon jól tud tájékozódni, kapcsolatokat is építhet, ami segíti az orientációt. A mesterképzés már szakirányos, de ez még nem dönt el semmit, utána még bármerre mehetsz tovább. Mesterképzés után az dönt igazán, hogy milyen munkahelyre mész dolgozni és milyen szakképzést kezdesz el, merre képződsz speciálisan. Emellett pedig fontos, hogy milyen módszereket sajátítasz el, szintén plusz képzés keretében (pl. pszichodráma, családterápia, művészetterápia, relaxációs technikák stb.)

2018. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenki válaszát! :) A kapszli oldalát nézegetem, de még nem vagyok biztos a dolgomban. Az orvosin gondolkodok még nagyon-nagyon, de két éve nem tanultam már a kémiát, s fogalmam sincs, hogy betudnám-e hozni...
2018. aug. 21. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy mesterszakkal már a felvi.hu szerint is 72% dolgozik, ez tovább anulással még nő.


[link]

2018. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!