Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önképzés otthon, hol kezdjem el?

Önképzés otthon, hol kezdjem el?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, cad-cam informatikusnak tanulok, 4+1 éves iskolába járok, első év alatt eddig a HTML nyelvet tanultuk, egy kis C#-al. Elég jól ment, és úgy érzem menne több és mivel érdekel is ez a téma szeretném elkezdeni fejleszteni magamat, java, C, C#, C++ esetleg Python, vagy ehhez hasonló programnyelvek elsajátítását. Ti mit ajánlatok? Hol kezdjem el? Mivel kezdjem? Milyen feladatokkal tudom begyakorolni a fontos alapokat? Milyen programokat használjak?


Még egy kérdés így a végére:

A történelem és a magyar nyelv és irodalom nem megy valami jól. Angol, matek, informatika pedig 4,5 ös átlaggal, ha mondjuk egy hármas történelem, magyar, érettségi mellé, ötös angol, matek, informatika érettségit szerzek az mennyire elég egy műszaki egyetemre?



2018. aug. 25. 19:57
 1/4 Drone007 válasza:

Szia!


Sajnos nem teljesen világos milyen irányba is szeretnél fejlődni, és mi a célod.


Ha a webfejlesztés érdekel, akkor elsősorban a CSS és javascript fejlesztését ajánlanám a html mellett. Később pedig a backend részeként már jöhet Python, vagy Java (ezt ugyan nem nagyon ajánlanám), vagy PHP.

A C nyelvcsalád maximum kiegészítőként szerepelhet webfejlesztésben, mert túlságosan rugalmatlan kódot generálhatsz velük, de webservice, egyéb api-k írása megoldható C#-ben is persze.


Ha viszont ragaszkodsz a C, C#, C++ használatához, akkor tanulj programfejlesztést. (ehhez sajnos annyira nem értek, én webfejlesztő vagyok)


Az interneten rengeteg anyagot és tanfolyamot találni mindkét témakörben, és szerintem a suliban is akad olyan mellékszak/fakultás amit felvehetsz.


De a legfontosabb az lenne, hogy kitaláld, miért is akarsz energiát fordítani ezeknek a dolgoknak a tanulására. A tanulmányaid elején jársz, most alapozod meg a későbbi hivatásodat. Válassz jól, és olyat amit szeretsz csinálni, és végig ragaszkodj az elhatározásaidhoz.


Sok sikert!

2018. aug. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Igen kicsit értelmezhetetlen amit írtam, bocsi 😅

Az iskolában a webfejlesztés a tananyag kb. 11 osztályig, ahogy a tanárok elmondják,viszont én szeretnék a programfejlesztés részébe is belemenni kicsit hobbi szinten.

Elképzelésem egyenlőre nem sok van, álmom már igen, a BME mérnök-informatikusi kara :) De félek hogy oda magas a ponthatár, és a magyar/történelem nagyon nem megy, örülök ha érettségin összeszenvedek majd egy hármast ha nem kettest :/

2018. aug. 26. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

mérnöki / infós szakok nem annyira népszerűek, így nem kell attól félned, hogy 450 vagy hasonló pontszámok lesznek.. bőven 400 alatt lesznek a pontok, és ebbe simán belefér, hogy néhány tárgyból 3-asra érettségizz, ha mondjuk egy nyelvvizsgát is csinálsz érettségiig.


ha mérnök infó a célod, akkor a matekra is készülj majd, emelt matek érettségi nagyon ajánlott.

2018. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell töri és magyar az felvételihez, az csak az egyik számítási módszerben van. Lehet "duplázni" is, ez azt jelenti, hogy 2 érettségi tárgyból(ami kell a szakra) csak az érettségi eredményét veszed, a többi tárgy nem számít.

Például matekból írsz 90%-osat, infó emeltből 75%-osat, akkor a felvételi pontszámod 2*90 + 2*75 plusz 50 pont az emelt miatt ami 380 pont, és ehhez még jön a nyelvvizsga plusz pont is. Én is így kerültem be egyetemre, mert elég gyenge voltam humán tárgyakból.

2018. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!