Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsi Orvosisok! Ti hogyan...

Pécsi Orvosisok! Ti hogyan készültetek fel az egyetemre?

Figyelt kérdés

Most megyek 11.be,és az orvosira készülök. Azt el kell hogy mondjam, hogy nem egy biokémia szakra járok, hanem kéttannyelvű tagozatos vagyok Pécsen. A biosz emelt mellett majd kémiából szeretnék érettségizni. Nagyon szeretem mindkét tantárgyat. Ugye még 2 évem van az egyetemig, és minden lehetőséget meg szeretnék ragadni a felkészülést illetőleg. Azt még el szeretném mondani hogy külön kémia magánórára is járok heti egyszer 2 órát, idéntől meg ugye bejön a képbe a fakultáció is. A kérdésem az, hogy Pécsi Orvosisok ti hogy készültetek fel, ezek mellett kell e még valamit csinálnom.? Esetleg vannak Pécsen felkészítő tanfolyamok/órák akár bioszbol is?


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat! :)


2018. aug. 26. 10:33
 1/3 recanada válasza:

Szia!

Engem most vettek fel Debrecenbe, illetve vannak SOTE-s barátaim, akik idén lesznek másodévesek, és a közös tapasztalatok alapján azt tudom neked mondani: nem kell külön készülni az orvosira. Készülj a biosz és kémia emeltre, a többi érettségire, hogy biztosan meglegyen a szükséges pontszámod - azt, hogy erre milyen módszert, segítséget választasz, az a te dolgod, tőled, a képességeidtől függ. Mi mondjuk biosz emeltesek voltunk gimiben, de nem jártunk különtanárhoz, kémiából is csak néhányan, mert nem volt jó tanárunk, és valakinek kellett, hogy egy normális tanár magyarázatot adjon a kérdéseinkre. Én azért jártam tanárhoz kémiából, mert először máshova felvételiztem, 12.-ben már nem is az orvosira készültem, így a kémiát teljesen elhanyagoltam, és később szükség volt valakire, aki újratanítja nekem a dolgokat, illetve noszogat arra, hogy készüljek az érettségire. De amúgy nem egy ember megcsinálta tanár nélkül is. Nálunk volt amúgy plusz érettségire felkészítő "tanfolyam" is egy másik gimnáziumban a városban, amire lehetett járni, és egyetemek is szoktak ilyet szervezni - járj utána, kérdezz meg már leérettségizetteket, meg az egyetemet, sulit, hogy nálatok vannak-e ilyen lehetőségek. A tanáraidhoz se félj fordulni.

Emellett meg fölösleges bármi mást csinálni, előre tanulni, meg ilyesmi. A barátaim mesélték, hogy egy szaktársuk kihagyott egy évet, addig anatómiát tanult, majd miután felvették, az első vizsgáján meg is bukott, most meg ott jár, hogy az anat miatt csúszik. Valaki meg nulla előzetes tudásal is át tudott menni elsőre.

Az egyetem azért van, hogy ott tanuld meg, amit kell. Az érettsegire kell készülni legjobb belátásod szerint, illetve ha van egy jó lehetőséged, ne hagyd ki (egyik barátom elmehetett egy klinikára segédápolónak pl.)

A pécsi dokgokban nem tudtam segíteni, csak így álalánosságban, de tényleg, ne félj személyesen utánajárni ilyeneknek, lehet, hogy úgy több segítséget kapsz.


Sok sikert! :)

2018. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) igyekszek mindemt megtenni. Neked pedig sok sikert az egyetemhez! :D
2018. szept. 1. 14:16
 3/3 recanada válasza:
Én is köszönöm! :)
2018. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!