Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő 24 évesen elkezdeni egy...

Késő 24 évesen elkezdeni egy egyetemet?

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám, de szeretnék csinálni egy mérnökit. Késő lenne 24 évesen bele kezdeni ebbe munka mellett, levelezőn? Attól félek, hogy nem bírnám.
2018. aug. 26. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nőként, 44 évesen kezdtem neki.

Tanulni soha nem késő!

2018. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem késő, viszont mérnöki levelezőn nem lesz könnyű.
2018. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%

ma 13:21

De, igazából az.

2018. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

3-as, hogy érted a válaszod? Késő már elkezdeni ennyi idősen?

2018. aug. 26. 13:51
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
#3: ez szerintem sulifüggő. Én az anyagismerettel meg a szilársdágtannal kb. vért izzadtam.
2018. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Megkérdezhetem melyik szakra jártál illetve melyik iskolába? Levelezőn munka mellett csináltad?
2018. aug. 26. 13:53
 7/19 anonim ***** válasza:

#6: GAMF, gépészmérnöki szak. Még csak a harmadik félévet fogom kezdeni.

És igen, munka mellett, levelezőn.

2018. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Vodafonelive ***** válasza:

Nem késő, biztos lesz 1-2 olyan tantárgyad amit el tudsz fogadni és nem kell megcsinálni.

Egyszerűnek sem mondanám, beszéltem már olyannal aki ugyan úgy gépészmérnökit csinált, ahol én csak levelezőn és panaszkodott, hogy sok dolgot le sem adnak és nem egyszerű abszolválni a tárgyakat, mivel 80-90%-ban ugyan az a követelmény szint, mint a nappalisoknak a számonkérés terén (zh, vizsga, házi feladat).

2018. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ma 14:24

Téved, csak nem látta, hogy nappalisoktól mit várnak el. Lehet a vizsga hasonló, de a pontozás más, főleg szóbelin, huhú, ne tudd meg kiket át nem engednek levelezőn. És ezt úgy írom, hogy nappalihoz és levelezőhöz is volt szerencsém.

2018. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9: ez szerintem iskolafüggő. Most nem azért, hogy hazabeszéljek....

De nálunk van tárgy, ahol csak egy szombati vizsganap volt, a többi hétköznap, együtt a nappalisokkal, ugyanazzal a feladatlapok, ugyanazzal az elvárásokkal.

Van több tárgy, ahol a csoportnak csak kb. harmada tudta az adott félévben teljesíteni a tárgyat.

Vannak nálunk olyanok, akik nappaliból jöttek át, és teljesen ki vannak akadva, hogy úgy várják el ugyanazt, hogy le se adják rendesen az anyagot! Pedig azért jöttek át, mert ők is azt hitték, könnyebb lesz!

Pl. Gépelemek beadandó... Míg nappalin több órát szántak rá, nálunk kb. 15-20 percet max.

És bizony sorban, több embernek vissza lett dobva.


És ez csak egy tárgy...


A csoportnak max a 15%-a mondhatja el, hogy az első két félévben minden tárgya meglett!

2018. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!