Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő 24 évesen elkezdeni egy...

Késő 24 évesen elkezdeni egy egyetemet?

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám, de szeretnék csinálni egy mérnökit. Késő lenne 24 évesen bele kezdeni ebbe munka mellett, levelezőn? Attól félek, hogy nem bírnám.
2018. aug. 26. 12:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es megkérdezhetem melyik egyetemről van szó? Én 3 iskola között gondolkodom: Győr, Pécs, SZIE. Ezekről van valakinek tapasztalata, hogy ezekben a sulikban milyen a levelező oktatás?
2018. aug. 26. 16:08
 12/19 anonim ***** válasza:
#11: Kecskemét, GAMF
2018. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Vodafonelive ***** válasza:

Ha ezeket az egyetemeket nézted mérnöki képzés terén akkor jól gondolom, hogy a gépészmérnöki érdekel, csak azért, mert ez a képzés található meg mind a három iskolában?

Az alapján válassz amelyik szakiránya az adott képzésnek megfog!

Amit tudok a pécsiről (mivel nappalin ott végeztem), hogy a levelezősök tematikája kb. 80-90%-ban ugyan az, mint a nappalisoké, van pár tantárgy ahol nincsen kis zh, csak nagyzh, a vizsgák legtöbbje ugyan az, tehát ahol van beugró, ott sajnos lesz. Házi feladatoknál is a követelmény szinte ugyan az, legalább is szakos tárgyaknál.

SZIE-n most leszek végzős az MSc-n, ezt levelezőn csinálom, a nappalisokkal együtt vagyunk. A tematika egy az egyben ugyan az, mint a nappalisoké, az órák péntek-szombat vannak 6-7 alkalommal egy félévben. Mivel én Pécsett épületgépész specializációt végeztem, így ez az MSc egy fokkal könnyebb számomra, mint aki építőmérnök, építész, katona stb.

2018. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Építészmérnök szakot szeretném megcsinálni.
2018. aug. 26. 18:01
 15/19 Vodafonelive ***** válasza:

Ja igen, persze, építőmérnök és építész is van mind a három egyetemen, csak elfelejtettem, hogy a SZIE az amelyiknél a mérnöki képzései Budapesten és Gödöllőn is vannak. :)

Ha építészre mész akkor mindenképpen az osztatlanra menjél, lehet, hogy legjobb esetben 5 éves, de több értelme van, mint a 7+4 féléves képzésnek.

2018. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én logisztikai mérnökit kezdek majd most 26 évesen nappalin a BME-n.

Eddig szociális munka diplomám van...

2018. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Egyeltalán nem késő!

Párom 30 évesen kezdte el. Most pedig nagyon sikeres férfi.

Tanulj amíg csak tudsz! Azt senki nem tudja elvenni tőled. 😊

2018. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hányszor buktál?
2018. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!