Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosok általában lenézik...

Az orvosok általában lenézik az ápolókat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 28. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Miért néznék le?

Ők is eü. dolgozók, ők is segítenek a betegeken.

Most nem értem, hogy miért néznék le??

2018. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem annyira a miértje érdekel, hanem hogy ez így van e nagyáltalánosságban... Mivel több embertől is ezt hallottam.

Én sem értem amúgy, hogy miért néznék le Őket?

2018. aug. 28. 17:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdőjelet akartam a végére, bocsi!
2018. aug. 28. 17:45
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanolyan pocsék helyzetben vannak mind a ketten, nem hiszem, hogy lenéznék őket.
2018. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Így van!

Lassan ugyanannyi lesz a fizetésük..

De van olyan (ismerek olyat) orvos, aki tart magánrendelést, és ő igen, lenézi az ápolókat.

Hierarchia.

Orvosfüggő.

2018. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
A lenézés nem jó szó, de van hierarchia. Egy jó ápolónő aranyat ér.
2018. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen orvosfüggő. Anyukám eü dolgozó, sokat telefonál orvosokkal vér ügyben. Van aki tök normálisan beszél vele, megköszöni a segítséget, van aki meg bunkózik, és nem akarja elhinni, hogy anyukámnak van igaza.
2018. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egy értelmes orvos tisztában van vele, hogy ápolók nélkül igen nehéz lenne normálisan végezni a munkáját. Viszont tény, hogy az ápolók között is vannak elég érdekesek. Akár olyan, aki szakmai szempontból hagy maga után kívánnivalót, akár olyan, akinek a viselkedése érdekes.
2018. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már dolgozó emberként annyira nem jellemző.


Viszont az orvostanhallgatók sajna sok esetben lenézik az ETK-sokat, konkrét szaktól függetlenül.

2018. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy létezik ilyen sztereotípia. Az egy szomorú tény, hogy néhány esetben az életben is megvalósul. Szerencsére én több példát láttam az ellenkezőjére. Amilyen osztályokon voltam eddig, mindenhol imádták az orvosok az ottani nővéreket/szakasszisztenseket. Nagyon sok terhet levettek az orvosok válláról, és ez értékelve volt. :) Igen az egyetemen is előfordul néha, hogy ismerőseim kicsit lenézően beszélnek pl. ETK-sokról, sosem leszek képes felfogni, miért. De talán tényleg felnő mindenki kicsit, mikor kikerül a valóságba orvosként, és rászakad a sok nehézség.
2018. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!