Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csak 10. osztály van meg,...

Alexandria007 kérdése:

Ha csak 10. osztály van meg, hogy lehetne levelezőin érettségizni?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne a kérdésem, hogy anno befejzetem ugye a 8. általánost és elkezdtem a szakmunkás iskolát.9-10. osztály van meg. Most 28 éves vagyok. Tanulni akarnék, befejezni, illetve előrébb jutni. Eddig nagyon tartottam tőle. Párszor neki futottam de konkrétat nem tudtam meg. Egyeltalán így lehetne érettségizni? Minden féle képpen levelezőin tudnám lerakni, mert egyedül álló anya vagyok, mellette dolgozom. De lenne támaszom ha még is sikerülne elkezdenem. Húgom és a párja Szegeden egyetemisták. Csongrád megyei lakos vagyok!

#érettségi #levelező #megszerzésre
2018. aug. 29. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is levelezőn érettségiztem le. Vannak iskolák ahol an rá mód. Oda kell beiratkozni, és szeptembertől már tanulhatsz is.
2018. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És neked a levelezői hány éves volt,illetve hogy sikerült?
2018. aug. 29. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
A levelezőn az érettségi 2 év.
2018. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem szakmunkás bizonyítványomat beleszámolták így 3 év lett volna a suli. De én gyorsított oktatást kértem, ezért 2 éves lett.

első vagyok

2018. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,én egy csomó iskolát felhívtam és eddig azt a választ kaptam,hogy 2éves esti tagozaton szerezem meg a szakmunkás bizit,és majd csak utána tudok érettségizni.Most ez így elég durva.De nem adom még fel...
2018. aug. 29. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
És az nem opció, hogy egy nappalin fejezed be?
2018. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a szakmunkás bizonyítványod, akkor 4 év lesz az érettségi csak nem nappalin hanem levelezőn végzed el. De ha gyorsítottra mész akkor lehet 2 éves is. Mert a gyorsítottnál 1 évet fél év alatt végzed el.
2018. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenkinek.Nappalin szakkmunkásat 25 év felett már nem lehet csak estin.Ma meg tudtam,hogy új rendeletett hoztak bem olyan régóta,hogy akik nem fejezték be a szakkmunkást iskolát,egyszerűen nem tud addig érettségizi.Mert több már az érettségis mint a szakmunkás.Így akinek meg van a 9-10 osztálya esti 2éves tagozaton be tudja fejezni.És majd csak utána lehet,akkár estin akkár levelezőin 2-4 év alatt..
2018. aug. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!