Valahogy még megoldható?

Figyelt kérdés

Ha én most 4 évig gimnáziumban tanultam informatikát,majd most kezdek további 2 évet még az informatikában

Ezután a 2 év után hol tudok elhelyezkedni az egészségügyben? Akár mentősök közt is,mentőorvos,gépkocsivezető. Lesz még valamilyen lehetőségem erre Egyetemen kívül?



2018. aug. 30. 16:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom,nagy ugrás a kettő közt. De egykicsit az is érdekel. :D
2018. aug. 30. 17:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Ês miêrt nem akarsz egyetemre menni, pl. mentőtisztire?
2018. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretném az egyetemet, hanem az alapoktól fefelé és akkor ameddig eljutnék

Csak hogy van ilyesmi lehetőség

2018. aug. 30. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezekhez mindenképp kell végzettség. De azt megcsinálhatod, hogy elmész segédápolónak, vagy beteghordónak és közben elkezded az egyetemet, hogy feljebb juthass.
2018. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mentőknél a gépkocsivezetőnek nem kell egészségügyi végzettség. Ami viszont fontos a PÁV 1 vizsga és minimum B kategóriás jogosítvány. Meg elméletileg igazolható vezetett km-ek, de ezt már nem nagyon kérik számon, főleg Budapesten a nagy dolgozóhiány miatt. Mentőápolónak van OKJ-s végzettsége, ami 2+0,5 év. Először gyakorló mentőápoló (54) majd mentőápoló (55). Így több a fizetés is, mert a gkv és a gyak. mentőápoló D kategóriás fizetést kap, míg a mentőápoló E kategóriásat a közalkalmazotti bértábla szerint. Az OKJ-t elvégezheted bármikor, ha mázlid van kifoghatsz egy ingyeneset is, mert mint írtam nagy hiány van az OMSZ-nál ápolóból és gépkocsivezetőből. És itt jön a feketeleves: azért van hiány, mert nagyon sz@r a fizetés. Az informatika végzettségeddel sokkal jobban fogsz boldogulni az életben, főleg, ha csinálsz egy diplomát is! A mentőtisztit azért nem ajánlom, mert ha már tényleg rászánod az időd, pénzed, energiád, akkor csinálj egy normális diplomát, amivel komoly pénzt kereshetsz! Ez nem az egészségügyben van... Ahhoz pedig, hogy mentőorvos légy nagyon komoly elhivatottság kell. Az nem hiszem, hogy megvan benned, mert akkor ezt a kérdést nem tetted volna fel. :)
2018. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!